14:47 2019 Spalio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1007
 • RUB70.9456
  Ruduo Vilnuje, archyvine nuotrauka

  Iš Vilniaus gatvių jau išvežta beveik 2 tonos lapų

  © Photo: facebook / Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Pernai, nuo spalio pabaigos iki gruodžio vidurio, buvo surinkta daugiau kaip 6,5 tonos lapų, tai yra beveik tiek, kiek sveria 3 lengvosios mašinos

  VILNIUS, spalio 30 – Sputnuk. Miestą tvarkančios bendrovės per dvi savaites surinko ir išvežė beveik 2 tonas nukritusių lapų, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Atšalus orams ir medžiams pradėjus mesti lapus, Vilniaus gatvėse prasidėjo rudeninis tvarkymosi sezonas. Nukritę medžių lapai pirmiausia buvo renkami viešosiose erdvėse, gatvių važiuojamojoje dalyje bei nuo šaligatvių, dviračių takų, taip užtikrinant saugų pėsčiųjų ir dviračių judėjimą.

  "Pernai per sezoną, nuo spalio pabaigos iki gruodžio vidurio, buvo surinkta daugiau kaip 6,5 tonos lapų, tai yra maždaug tiek kiek sveria 3 lengvosios mašinos. Tiek pat lapų planuojame surinkti ir šiemet", – sako Gintautas Runovičius, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas.

  Lapus mieste renka ir tvarko dvi miestą tvarkančios bendrovės "Mano aplinka" ir "Stebulė". Šios įmonės surenka lapus į didmaišius ir išveža juos į kitų bendrovių – "Biastra plius" ir "Juknevičiaus kompostas" – kompostavimo aikšteles.

  Gyventojai, norintys susitvarkyti bendrojo naudojimo kiemus (neprivačiuose sklypuose) nuo rudeninių lapų gali kreiptis į bendroves "Mano aplinka" ir "Stebulė" ir susitarti dėl didmaišių atvežimo – surinkti į juos lapai bus išvežti. Tačiau jeigu gyventojai tvarkosi savo kiemus patys, surinktus lapus jie turi išvežti savarankiškai. Lapų negalima mesti į buitinių atliekų konteinerius arba juos deginti.

  Taip pat rekomenduojama lapus kompostuoti gyventojų turimuose kompostavimo dėžėse, specialiai tam skirtoje vietoje ar esant galimybei bendruose kelių atliekų turėtojų bendrai valdomuose savo lėšomis įrengtuose kompostavimo įrenginiuose su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti atliekomis.

  Gyventojai, kurie neturi galimybių tokias atliekas kompostuoti savo valdomo žemės sklypo ribose, lapus gali atvežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles.

  Dar šia tema

  Ruduo "Instagram": kaip Lietuva pasitiko spalį
  Tegai:
  Vilnius, ruduo

  Svarbiausios temos