04:35 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Rusija gali netiesiogiai paveikti Baltijos šalių požiūrį į rusakalbius gyventojus per ESBO, mano Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės Sociologijos ir politikos mokslų fakulteto dekanas Aleksandras Šatilovas

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir ESBO vyriausiasis komisaras tautinių mažumų klausimais Lamberto Zannier pasidalino nuomonėmis apie rusakalbių gyventojų teisių laikymąsi Baltijos šalyse ir Ukrainoje, praneša RIA Novosti.

  Zannier pažymėjo, jog paaiškino Lavrovui, kokių veiksmų imasi ESBO, siekdama apsaugoti rusakalbius gyventojus, o Rusijos ministras savo ruožtu išreiškė susirūpinimą dėl rusų ir rusakalbių statuso kaimyninėse šalyse.

  Interviu Sputnik Lietuva Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės Sociologijos ir politikos mokslų fakulteto dekanas Aleksandras Šatilovas sakė, kad Baltijos šalys priskiria rusakalbius gyventojus prie "Rusijos įtakos agentų" dėl griežtos Vašingtono politikos rusų atžvilgiu.

  "Žinoma, tokie pareiškimai ir pretenzijos Baltijos valstybėms reiškiami aukščiausiu lygiu, tai yra netiesioginio spaudimo priemonė, kuri priverčia Baltijos šalių valdžias nenusileisti rusakalbiams. Dabar apskritai situacija nėra labai maloni rusakalbėms mažumoms, nes Vakarai priešinasi Rusijai, nepaisydami JT, ESBO, UNESCO ir Europos valstybių valdžios institucijų nuomonės; daugiausia dėmesio skiriama Vašingtono pozicijai. Vašingtono ir Briuselio pozicijos yra labai griežtos Maskvos atžvilgiu, o rusakalbiai suvokiami kaip Rusijos įtakos agentai", — pabrėžė Šatilovas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tokie aukšto lygio susitikimai būtini, norint atkreipti dėmesį į rusakalbių problemas.

  "Dabartinė padėtis yra ta, kad uždaromos rusiškos mokyklos ir vykdoma griežta kalbos ir kultūros politika prieš rusakalbius, kuri nusitaikė į totalią asimiliaciją. Žinoma, tokie susitikimai yra reikalingi. Neabejotinai, visa tai yra netiesioginio spaudimo priemonė šalims, kuriose gyvena rusakalbiai gyventojai. Kita vertus, šiuo metu neverta tikėtis rusakalbių gyventojų interesų apsaugos", — pažymėjo politologas.

  Lietuvos rusai yra antra pagal gausumą tautinė mažuma Lietuvoje, kuri sudaro apie 5 proc. gyventojų. Dauguma jų gyvena didmiesčiuose: Vilniuje, Klaipėdoje bei Kaune. Rusai dominuoja Visagine, kur jie sudaro apie pusę visų miesto gyventojų.

  Dar šia tema

  Rusijos URM pasmerkė prievartinę rusakalbių gyventojų asimiliaciją Latvijoje
  Estijos premjeras nepritarė papildomiems rusakalbių patikrinimams
  Lietuvos rusams rusiškai skleis melą apie Rusiją
  Latvijoje sulaikytas pensininkas, įtariamas šnipinėjimu Rusijos naudai
  Tegai:
  rusakalbiai

  Svarbiausios temos