10:02 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  Dujokaukės, archyvinė nuotrauka.

  Slėptuvės įrengtos, tačiau žmonės nežino, kur jos yra

  © Sputnik / Илья Питалев
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Beveik pusė savivaldybių turi pasirūpinti slėptuvėmis, tačiau kol kas tik domimasi, kas jose turėtų būti

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Lietuvos savivaldybės turi pasirūpinti ne tik gyventojų saugumu, bet ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariais, todėl beveik pusė savivaldybių, patenkančių į pavojingas zonas, turės įsirengti modernias slėptuves, skelbia LRT.

  Tačiau iškilus pavojui dažnas gyventojas nežino, kur slėptis ir ką reiškia tam tikru ženklu pažymėti statiniai.

  Iki 2018 metų visose savivaldybėse turėjo būti įsirengtos slėptuvės, tačiau vyriausybei pakoregavus tvarką, dabar slėptuvės būtinos tik savivaldybėse, kurios yra 30 kilometrų atstumu nuo uždaromos atominės elektrinės, 100 kilometrų atstumu nuo statomos Baltarusijos jėgainės, ar pavojingo objekto teritorijoje. Kėdainiuose išvystyta chemijos pramonė, todėl savivaldybė turi įsirengti slėptuvę ir modernizuoti pavojaus signalą.

  Išgirdę sirenas, gyventojai turėtų ieškoti kolektyvinės apsaugos statinių, jų Kėdainiuose – 26. Tačiau kalbinti kėdainiškiai nežinojo, kur slėptis, įvykus ekstremaliai situacijai.

  PAGD Civilinės saugos valdybos Gyventojų apsaugos organizavimo skyriaus viršininkas Ernestas Trunovas sako, kad beveik pusė savivaldybių turi pasirūpinti slėptuvėmis, tačiau kol kas tik domimasi, kas jose turėtų būti.

  "Svarbu, kad jos užtikrintų tam tikro žmonių kiekio veiklą saugiomis sąlygomis: nuo išorinio poveikio, nuo klimato reiškinių, nuo galimo sugriovimo. Ten turi būti užtikrinta temperatūra ir komunikacijos paslaugos, kad žmonės galėtų gyventi keletą parų ar savaičių", – pastebi Trunovas.

  Savivaldybių slėptuvės turi būti įrengtos iki 2021-ųjų.

  Dar šia tema

  Latvijos gyventojams pasiūlyta patiems išgyventi karo ar krizės atveju
  KAM ir žiniasklaidos priemonės pasirašys susitarimą dėl kibernetinio saugumo
  Energetikos ministras dalyvavo regiono energetiniam saugumui skirtoje diskusijoje
  Tegai:
  slėptuvės, savivaldybė

  Svarbiausios temos