20:59 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

  Smiltyntė nebus išbraukta iš Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Pasak aplinkos ministerijos, Smiltynė yra neatskiriama UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančios Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos dalis, o jai tvarkyti ir prižiūrėti reikia parinkti teritorijos statusą atitinkančias veiklas ir priemones

  VILNIUS, spalio 31 - Sputnik. Klaipėdos miesto savivaldybės  siūlymas Smiltynę išbraukti iš Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos nesulaukė pritarimo per išplėstinį Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Vykdomojo komiteto posėdį, vykusį rugpjūčio 30 dieną, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Klaipėdos miesto savivaldybės siūlymą vertiname kaip nepamatuotą ir keliantį grėsmę prarasti šios teritorijos unikalumo pasaulio mastu statusą", – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Pasak ministro, Smiltynė yra neatskiriama UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančios Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos dalis, viena vertingiausių jo vietovių, o jai tvarkyti ir prižiūrėti reikia parinkti teritorijos statusą atitinkančias veiklas ir priemones.

  Aplinkos ministerijos požiūriu, uostamiesčio savivaldybei rūpimi kurortinės teritorijos Smiltynėje klausimai gali būti aptariami ir esant dabartiniam nacionalinio parko statusui. Pažymėtina, kad Pasaulio paveldo sąraše esančioje teritorijoje planuojami techniniai sprendimai turėtų skirtis nuo standartinių, atsižvelgus į vietovės specifiką, jos gamtosauginę ir kultūrinę reikšmę. Suradus kompromisą dėl Smiltynės centrinio paplūdimio remonto darbų projekto techninių ir vizualinių sprendimų, šis projektas baigiamas derinti.

  Siekiant palengvinti numatomą infrastruktūros įrengimą Smiltynės miško žemėje, Valstybinei miškų tarnybai yra pavesta patikslinti Klaipėdos miesto savivaldybės valstybinės reikšmės miškų plotus ir šį darbą baigti iki šių metų gruodžio 20 dienos.

  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos