01:01 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Aplinkos ministerija taip pat prašo savivaldybių imtis visų priemonių, kad vandens ištekliai būtų išgaunami turint leidimą naudoti požeminį vandenį

  VILNIUS, spalio 31 - Sputnik. Aplinkos ministerija kreipėsi į šalies savivaldybes, kad jos užtikrintų geriamojo vandens kokybę dėl nustatomų atvejų, kai viešai tiekiamame geriamajame vandenyje viršijama leistina sunkiojo metalo, pavyzdžiui, arseno, koncentracija.

  Šią savaitę Jurbarko rajone patikrinus geriamąjį vandenį paaiškėjo, kad Šimkaičių kaime naudojamame gręžinyje rastas didelis arseno kiekis. Šiuo ir panašiais atvejais didžiausia atsakomybė tenka viešajam vandens tiekėjui, kurį prižiūri vietos savivalda.

  "Tai, kad faktai apie viršijamas arseno, pavojingo cheminio elemento, koncentracijas geriamajame vandenyje kartojasi, yra labai rimtas signalas. Neturime teisės rizikuoti žmonių sveikata ir negalime delsti nė minutės, todėl prašau šalies savivaldybes ir visas atsakingas institucijas imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų ištirta geriamojo vandens kokybė", – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Jis taip pat pridūrė, kad įstatymai nenumato tokios prievolės, kai vanduo būtų tiekiamas mažiau negu penkiasdešimčiai gyventojų, svarbi kiekviena gyvybė.

  Aplinkos ministerija prašo savivaldybių kuo skubiau imtis visų priemonių, kad vandens ištekliai būtų išgaunami turint leidimą naudoti požeminį vandenį.

  Anksčiau VMVT  laikinai uždraudė Geležinių kaimo (Marijampolės rajonas) vandenvietės tiekiamą geriamą vandenį naudoti maistui dėl jame nustatyto padidinto toksinio (cheminio) rodiklio — arseno kiekio (12 µg/l, kai ribinė vertė – 10 µg/l). Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 137 Geležinių ir Gyviškių kaimų gyventojai.

  Dar šia tema

  Nuteisti "Kauno vandenų" darbuotojai: teismas skyrė tūkstantines baudas
  Tegai:
  vanduo

  Svarbiausios temos