02:46 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (394)
  30

  VVKT vadovo teigimu, pacientų ir gydytojų nepasitikėjimas generiniais vaistais yra keliamas dirbtinai

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) reiškia susirūpinimą dėl skleidžiamų melagingų kalbų apie farmacijos sektorių ir sąmoningą žmonių klaidinimą dėl vaistų kokybės, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, kad neva generiniai vaistai yra nekokybiški, o pacientai turėtų rinktis tik brangius vaistus, yra klaidinantys ir netgi galėtų būti prilyginti antivalstybinei veiklai.

  Lietuva, kaip ir visos kitos Europos Sąjungos  šalys, leidžia pacientams tiekti tik kokybiškus ir visus saugumo reikalavimus atitinkančius vaistus. Tokia tvarka galioja visose ES šalyse, ne išimtis ir Lietuva.

  Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės, informacija, kad neva valstybė nebekompensuoja kokybiškų originalių vaistų, o vietoje to pacientams tiekia generinius, gaminamus ne pagal reikalavimus, yra visiškas šmeižtas.

  "Tiek originalius, tiek generinius vaistus gaminti gali įvairios valstybės, tačiau norint juos tiekti į Europos Sąjungą, jiems visiems taikomi vienodi reikalavimai. Taip pat vakarų ir šiaurės šalys jau seniai neabejoja į jų rinkas tiekiamais vaistais, tad kodėl lietuviams vis dar kyla dėl to klausimų, juk vaistai yra tie patys", – sako viceministrė.

  Pasak jos, negali būti, kad tas pats vaistas Švedijoje gydytų geriau nei Lietuvoje, bet kažkodėl mūsų žmones vis dar bandoma apgauti bei įtikinti, kad jie yra gydomi nekokybiškais vaistais. Tokios kalbos sėja nepasitikėjimą Lietuvos valdžia bei visa Europos Sąjunga, tad turėtų būti priimtos labai atsakingai.

  Pasak jos, generinių vaistų gamintojai, kaip ir originalių, laikosi įstatymų ir gamina vaistus pagal galiojančius reikalavimus. Tad abejonių dėl jų veiksmingumo ir kokybės kilti neturėtų.

  VVKT viršininko Gintauto Barcio teigimu, prieš svaidantis deklaratyviomis frazėmis, jog efektyviai gydo tik originalūs preparatai, verta žinoti vieną svarbų dalyką: vaistų, tarp jų ir generinių, saugumas, efektyvumas ir kokybė priklauso nuo kontroliuojančių institucijų.

  VVKT vadovo teigimu, pacientų ir gydytojų nepasitikėjimas generiniais vaistais yra keliamas dirbtinai. Tai lemia nepakankama arba tendencinga informacija bei žemas medicininis raštingumas.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (394)

  Dar šia tema

  Ką daryti įsigijus vaistą, kurio sudėtyje yra nekokybiško valsartano?
  Receptus vaistams bus galima prasitęsti nuotoliniu būdu
  Seimas svarstys, kaip užkirsti kelią patekti į rinką falsifikuotiems vaistams
  Kaip įsigyti kompensuojamųjų vaistų pigiau?
  Tegai:
  generiniai vaistai

  Svarbiausios temos