17:15 2018 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Prekyba internetu, archyvinė nuotrauka.

  Ūkio ministerija siūlo blokuoti prieigą prie nesaugių produktų internetinėse parduotuvėse

  CC0 / pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Teisės aktai neleidžia institucijoms imtis priemonių prieš nesąžiningus pardavėjus, atsisakančius nesaugią prekę išimti iš prekybos internete

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Susipratusi, kad šalies institucijos iki šiol neturi svertų riboti nesaugių produktų prekybą internetu, Ūkio ministerija siūlo blokuoti prieigą prie konkrečių produktų tokiose svetainėse, rašo LRT.

  Tačiau specialistai perspėja, kad šis siūlymas daugiau panašus į norą turėti instrumentų cenzūrai internete. O blokuoti, pavyzdžiui, Kinijos internetinėse parduotuvėse parduodamų produktų nuorodas ne tik kainuotų milžiniškus pinigus, bet ir greičiausiai nesuveiktų.

  Bandant internete rasti tinkamą prekę paprasta ne tik pasimesti tarp milžiniškos pasiūlos, bet ir įsigyti nekokybišką produktą. 

  Teisės aktai neleidžia institucijoms imtis priemonių prieš nesąžiningus pardavėjus, atsisakančius nesaugią prekę išimti iš prekybos internete. 

  "Jeigu bus piktybiškai nesilaikoma, nereaguojama į pareigūnų reikalavimą, bus taikoma ribojimo priemonė. Kaip tai bus techniškai įgyvendinta, bus nustatyta įgyvendinamuosiuose teisės aktuose. Bus sukurta darbo grupė iš specialistų ir ekspertų, kurie sudėlios taisykles, tvarkos aprašą, kaip turėtų tai būti techniškai įgyvendinta", – sako Ūkio ministerijos Pramonės ir prekybos departamento direktorius Vaidas Gricius.

  Naujoji tvarka būtų taikoma visoms elektroninėms parduotuvėms, todėl kibernetinio saugumo specialistas Marius Pareščius tikras: blokavimai neišgelbės. Panašius gaminius, pavyzdžiui, iš Kinijos, tautiečiai ir toliau galės pirkti nevaržomai, nes blokuoti visas nuorodas būtų per brangu, o nauji siūlymai daugiau panašūs į politikų norą turėti instrumentų cenzūrai. 

  Pasak Griciaus, panašius blokavimus matome Rusijoje, arabų šalyse, kitose šalyse, kurios stengiasi kovoti su vietiniais žurnalistais ir vidine korupcija, blokuodami tam tikras svetaines. Jo manymu, blokavimai turėtų būti vykdomi kitomis priemonėmis, tokiomis kaip muitinė, kuri ir dabar labai puikiai filtruoja visus neaiškius produktus, kurie įvažiuoja į Lietuvą.

  Kad nauji draudimai bus priimti Seime, abejoja Ekonomikos komiteto nariai.

  Vartotojų teisių apsaugos tarnyba daugiausia patikrinimų atlieka tradicinėse prekybos vietose. Tik kas septinta tikrinta prekė buvo parduodama internetu.

  Dar šia tema

  Neapsigaukite: rinkoje gali būti nesaugių maisto papildų
  Džiaugsmas numizmatams: kolekcines monetas galima įsigyti internetu
  Uždaryta daugiau kaip 3,5 tūkst svetainių, prekiavusių klastotais medikamentais
  Lietuvoje įsigaliojo vaistų įvežimo apribojimai
  Paskelbti reikalavimai prekybai maisto produktais internetu
  Tegai:
  internetas, prekyba
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos