17:09 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Naujas degalų žymėjimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos degalinėse pasikeitė degalų ženklinimas

  © Photo: колёса / Виктор Сухоруков
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10510

  Naujas ženklinimas atitiks bendrą ES standartą, vartotojams turi būti prieinama visa informacija apie tai, ką reiškia degalinėje parduodamų degalų žymėjimas

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Nuo lapkričio 1 dienos visose degalinėse degalai pradėti ženklinti naujai. Tai daroma įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvą, todėl visoje ES bus vienodas degalų žymėjimas, pranešė Energetikos ministerija.  

  Energetikos ministerija atkreipia dėmesį, kad degalų rūšį nurodantys žodžiai "Dyzelinas", "Benzinas", "Dujos" bus ir toliau rašomi ant degalų kolonėlių ir pistoletų, tačiau šalia jų atsiras papildoma ir naudinga kiekvienam vartotojui informacija.

  Новые обозначения на литовских заправках
  Новые обозначения на литовских заправках

  Nuo lapkričio 1 dienos degalinėse parduodamas benzinas bus pažymėtas žodžiu "Benzinas" (nurodant jo rūšį 95 ar 98) ir raide E. Šalia raidės E bus parašytas skaičius 5 arba 10. Šie skaičiai nurodys, koks yra maksimalus biodegalų (etanolio) kiekis procentais benzine.

  Degalinėse parduodamas dyzelinas bus pažymėtas žodžiu "Dyzelinas" ir  raide B. Šalia raidės B bus parašytas skaičius 7, 10, 20 arba 30. Šie skaičiai nurodys, koks yra maksimalus biodegalų (riebalų rūgščių metilo esterio) kiekis procentais dyzeline.

  Baltarusijoje kilo degalų kainos >>

  Žiemos laikotarpiu pirmos ir antros klasių arktinis dyzelinas, kaip ir iki šiol, bus papildomai žymimas, naudojant atitinkamai vienos ar dviejų snaigių simbolius, o žymėti gazoliai, skirti naudoti žemės ūkio veiklos subjektams žemės ūkio produktų gamybai, papildomai žymimi raidėmis "Dž".

  Suskystintos naftos dujos bus žymimos žodžiu "Dujos" ir raidėmis LPG, suslėgtos gamtinės dujos — raidėmis CNG; suskystintos gamtinės dujos — raidėmis LNG.

  Naujas žymėjimas turi būti nurodytas degalinėse ant degalų kolonėlių ir ant pistoletų.

  Nauja tvarka ne tik užtikrins vieningą degalų žymėjimą ES mastu, bet ir leis tinkamai informuoti vartotojus apie perkamą produktą, jo rūšį bei benzine ar dyzeline esantį biodegalų kiekį. Tai leis vairuotojui pasirinkti būtent tą degalų rūšį, kuri yra nurodyta automobilio techninėje dokumentacijoje ir kurią rekomenduoja naudoti automobilio gamintojas ar jo pardavėjas. 

  Iki šiol Lietuvoje prekiaujant benzinu ir dyzelinu buvo privaloma nurodyti biodegalų, įmaišytų į mineralinius naftos produktus, procentines dalis tik tada, kai jos viršijo 10 proc. tūrio benzine ir 7 proc. tūrio dyzeline.

  Ministerija atkreipia dėmesį, kad degalinėje pirkėjams turi būti sudarytos sąlygos susipažinti su degalų kokybės pažymėjimu (sertifikatu, pasu) ar standartu, pagal kurį yra pagaminti degalinėje parduodami atitinkami degalai. Taip pat vartotojams turi būti prieinama visa informacija, ką reiškia atitinkamas degalinėje parduodamų degalų žymėjimas.

  Europos šalių reitingas, susijęs su benzino prieinamumu gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas, susijęs su benzino prieinamumu gyventojams

  Dar šia tema

  Vyriausybė skatins lietuvius aktyviau naudotis alternatyviu kuru
  Tyrimas: Kaune degalai kainuoja mažiau nei Vilniuje
  Kitąmet Lietuvoje brangs dyzelinas ir tabako gaminiai
  Lietuviai dažniausiai renkasi dyzelinius automobilius
  Tegai:
  degalai, benzinas, degalinė

  Svarbiausios temos