05:18 2018 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB76.1800
  Elektroninis paštas, archyvinė nuotrauka

  Seimo nariai skundžiasi koordinuota kibernetine ataka

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Ketvirtadienį iš ryto dalis Seimo narių aptiko savo darbiniuose elektroniniuose paštuose tūkstančius "neaiškaus pobūdžio" laiškų

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Pirmas apie kibernetinę ataką paskelbė Seimo narys Arvydas Anušauskas. Savo pastebėjimais jis pasidalino asmeninėje Facebook paskyroje.

  "Mano vakar paskelbtas šūkis — Visų šalių čeburaškos vienykitės — pasiekė reikalingas ausis. Antra čeburaškų ataka: per naktį 5454 laiškai — visomis pasaulio kalbomis į darbinį paštą. Elektroninis paštas visas užspamintas. Spėju Seimo filtrai eilinį kartą nesuveikė ir kiberataka pavyko. Tikrai pasiruošę joms per rinkimus?" — parašė Anušauskas.

  Vėliau politikas papildė savo įrašą ir paskelbė, kad ataka savaime nutrūko paryčiais — "UPD: ataka koordinuota, patvirtinta".

  Be to, seimūnas paskelbė, kad jo žiniomis, užpulti dar ir kiti politikai. "Ribotą politikų ratą" sudarė Gabrielius Landsbergis, Rasa Juknevičienė, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kubilius, Linas Linkevičius.

  Juknevičienė vėliau taip pat Facebook patvirtino ataką prieš ją.

  "Keli kolegos Seimo nariai pasidalino žinutėmis apie atakas į jų elektroninį paštą. Tas pats ir man. Tūkstančiai tokių laiškų iš po nakties. Todėl jei kas nors man siuntėte laišką lrs adresu, sorry, galiu būti ir nepastebėjusi", — pasidalino Seimo narė.

  Be to, portalas "Delfi" taip pat paskelbė, kad tapo atakos taikiniu.

  Dar šia tema

  Seimo nariai siekia uždrausti Rusijos gamybos informacines technologijas
  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  ES kurs bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
  Seimas ir toliau aiškinsis situaciją dėl įrašo sunaikinimo bei kibernetinio saugumo
  Tegai:
  Seimo nariai, kibernetinės atakos
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos