16:36 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Briedis, archyvinė nuotrauka.

  Kaip kelyje apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Gyvūnai kelio nepripažįsta, todėl vairuotojai turi būti itin atidūs

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Šiais metais automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius išaugo net trečdaliu, nors tiek gyvūnai, tiek gyventojai nuo tokių susidūrimų saugomi įvairiais būdais, rašo LRT.

  Kelyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Вильф

   Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas vairuotojams turi vieną ir patį svarbiausią patarimą, kaip kelyje apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu. Gyvūnai kelio nepripažįsta, todėl vairuotojai turi būti itin atidūs.

  Pasak jo, nereikia atsipalaiduoti, ypač tuo metu, kai yra prieblanda ar naktis, o net ir važiuojant greitkeliais reikia turėti galvoje, kad egzistuoja tikimybė kelyje sutikti laikinį gyvūną.

  Pašnekovas dėmesį atkreipia ir į tai, kad vairuotojai per daug pasitiki šalia kelio esančiomis tvoromis, kurios turėtų sulaikyti laikinius gyvūnus nuo galimybės išbėgti į kelią. 

  "Tvoros nėra ištisos, yra daugybė vartų, kurie nėra uždaromi, ir gyvūnas, pakliuvęs į tarpą tarp tvorų, pavyzdžiui, greitkelyje, kelia dar didesnį pavojų, nes jis neranda, kur išeiti. Todėl mintis, kad važiuoju absoliučiai saugiame kelyje, yra labai pavojinga", – priduria Tijušas.

  Norėdami išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais, kai kurie vairuotojai ant savo automobilių sumontuoja specialius švilpukus, kurių skleidžiamas garsas gyvūnus turėtų atgrasyti. Tačiau specialistas į šias priemones žvelgia skeptiškai.

  Neįprasta kelių eismo taisyklių pažeidėja
  Neįprasta kelių eismo taisyklių pažeidėja

  Tijušo manymu, švilpukai yra tik komercija, nes niekas neįrodė jų efektyvumo. Todėl net ir turint tokias priemones ant savo automobilio, jokiu būdu negalima atsipalaiduoti.

  Pašnekovas priduria, kad gyvūnų skaičius visada yra daugiau ar mažiau stabilus, tačiau yra tam tikri jų gyvenimo etapai, kai laukiniai gyvūnai būna aktyvesni. Pavyzdžiui, šiuo metu ypatingo judėjimo nėra, išskyrus tai, kad briedžiai iš vasaros ganyklų keliasi į žiemos ganyklas.

  Dar šia tema

  Mokiniai apie saugų elgesį kelyje: kaip pereiti kelią, išlipus iš autobuso užmiestyje
  Kaip deramai pasiruošti kelionei automobiliu
  "Regitra" pataria, kaip tinkamai paruošti sėdynę saugiam vairavimui
  "Regitra" pataria, kaip motociklininkams kelyje tapti labiau matomiems
  Tegai:
  vairuotojai, kelias, gyvūnai

  Svarbiausios temos