12:17 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Parduotuvė Norfa

  "Norfos" parduotuvės nedirbs pirmąją Kalėdų ir Naujųjų metų dieną

  © Photo : vilnia-by
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Be to, šio prekybos tinklo parduotuvės trumpina darbo laiką sekmadieniais

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. "Norfa" prekybos centrai neveiks pirmąją Kalėdų ir Naujųjų metų dieną, be to, dar kartą trumpina darbo laiką sekmadieniais, praneša "Norfos" spaudos tarnyba.

  Bendrovė praneša, kad gruodžio 24 dieną visos "Norfos" dirbs dviem valandomis, o gruodžio 31 dieną – viena valanda trumpiau.

  "Norfos" savininkai įsitikinę, kad prekyba šventinėmis ir poilsio dienomis turėtų būti ribojama. Tai būtina, nes šventės neturėtų aplenkti ir prekybos sektoriaus darbuotojų.  

  Šiemet balandį "Norfa" parduotuvės sekmadieniais pradėjo dirbti 2-3 valandom trumpiau, o nuo ateinančio sekmadienio, lapkričio 4 dienos, darbo laikas trumpės dar labiau.

  Didesnieji (XL, XXL ir "Hyper") "Norfa" prekybos centrai sekmadieniais dirbs dar dviem valandomis trumpiau, nuo 10:00 iki 20:00 (iki šiol dirbo nuo 9:00 iki 21:00). Mažesniųjų (S ir L) "Norfų" darbo laikas sutrumpės valanda: jos dirbs nuo 10:00 iki 16:00 (iki šiol dirbo nuo 9:00  iki 16:00). Išimties tvarka, kai kurios parduotuvės, esančios šalia žmonių susibūrimų vietų – bažnyčių ar turgelių, dirbs daugiau. 

  "Norfos" vadovai įsitikinę, kad ir sekmadieniais žmonės turėtų ilsėtis, o ne pirkti ar parduoti. Tačiau vienašališkai visiškai nutraukti prekybą sekmadieniais "Norfa" negali, nes būtų nukonkuruota rinkoje kitų prekybos tinklų. Vargu, ar visi kiti prekybininkai apsiribos laisvanoriškai, todėl specialaus įstatymo, draudžiančio ar ribojančio darbo laiką sekmadieniais priėmimas, būtų geriausia išeitis.

  "Prekybos laikas Lietuvoje turėtų būti sureguliuotas panašiai, kaip vakarų valstybėse. Ir "Norfa" pasirengusi būti šių neišvengiamų procesų smaigalyje", — sakė "Norfos mažmenos" valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

  Anksčiau Seime buvo pasiūlyta uždrausti mažmeninės prekybos įmonėms dirbti teikiant prekybos paslaugas kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį ir švenčių dienomis. Buvo pažymėta, kad priėmus siūlomą pataisą, būtų užtikrinta darbuotojų teisė į poilsį švenčių dienomis ir paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį bei suteikta galimybė mažmeninės prekybos įmonėse dirbantiems asmenims daugiau laiko skirti šeimai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje siūloma uždrausti prekybos centrams dirbti per šventes
  Prekybos centrų darbuotojams siūloma nedirbti per kai kurias švenčių dienas
  "Norfa" prekybos centrai sutrumpins darbo laiką

  Svarbiausios temos