19:33 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Vėlinės

  Lietuvoje sukritikuota idėja Vėlines paskelbti nedarbo diena

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Lietuvos verslininkai mano, kad valstybė dėl to praras apie 100 milijonų eurų, o dvasininkai pasiūlė padaryti nedarbo diena kitą katalikų šventę

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuvoje verslininkai ir bažnyčios atstovai nepritaria tam, kad Mirusiųjų atminimo, arba Vėlinių diena būtų paskelbta nedarbo diena, praneša LRT.

  Verslininkai įspėja, kad toks sprendimas valstybei kainuotų daugiau nei 100 milijonų eurų.

  Gėlių turguje dirbanti Jelena Trimailova pareiškė, kad verslininkams per lapkričio šventes pardavimai išauga beveik 3-4 kartus.

  Pasak Trimailovos, geriau turėti vieną poilsio dieną, o ne dvi, kadangi visi tada susikaupia per tą dieną.

  Verslininkai mano, kad Lietuvoje ir taip daug laisvų dienų ir reikia palikti lapkričio 2 dieną darbo diena, be to, darbo diena padaryti ir gegužės 1 dieną.

  Savo ruožtu, kunigas Ričardas Doveika pažymėjo, kad būtų geriau padaryti nedarbo diena Didįjį Penktadienį, o ne Vėlines.

  Anksčiau Seimas pasiūlė paskelbti lapkričio 2 dieną nedarbo diena. Šiuo metu šventinė nedarbo diena yra tik lapkričio 1-oji, Visų Šventųjų diena. 

  Už pataisas pirmuoju kartu balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 29 parlamentarai. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 6 dieną.

  Seimas atliko viešą apklausą, pagal kurią du trečdaliai iš 509 respondentų pasisakė už tai, kad Vėlinės būtų paskelbtos nedarbo diena.

  Pirmą kartą Seimo narė, partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija" atstovė Vanda Kravčionok pasiūlė Mirusiųjų atminimo dieną paskelbti nedarbo diena dar 2016 metais. Pataisa buvo įregistruota, tačiau balsavimas dėl jos buvo pradėtas tik dabar.

  2014 metais Seimas apskritai atsisakė svarstyti tokį įstatymo projektą.

  Pasak Kravčionok, Mirusiųjų atminimo diena turi savo tradicijas, kurios yra labai svarbios daugumai lietuvių.

  Be to, 2006 metais Lietuva ratifikavo UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo konvenciją, pagal kurią būtent Vėlinės turėtų susilaukti išskirtinio statuso – kaip ypatingu savitumu ir gyvybingumu pasižyminti tradicinė mirusiųjų pagerbimo šventė.

  Dar šia tema

  Policija stiprina patruliavimą Lietuvos keliuose ir prie kapinių
  Vilniečių laukia eismo ribojimai Visų Šventųjų ir Vėlinių metu

  Svarbiausios temos