05:47 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Teismo verdiktą turės išgirsti programišiai iš Kauno, kurie už pavogtus sveikatos duomenis reikalavo mokėti bitkoinais

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Teismui perduota baudžiamoji byla programišių, kurie paviešino daugiau kaip 24 tūkstančius Lietuvos plastinės chirurgijos klinikos pacientų privačius asmens duomenis, atžvilgiu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Anksčiau paaiškėjo, kad įsilaužėliai paviešino daugiau kaip 25 tūkstančius asmeninių nuotraukų, įskaitant apnuogintų kūnų vaizdus, ​​taip pat kitus Lietuvos plastinės chirurgijos klinikos "Grozio chirurgija" pacientų asmeninius duomenis. Šių metų balandžio mėnesį Kauno rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl asmens duomenų vagystės. Vėliau šį tyrimą perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas.

  "Klinika sulaukė grasinimų, kad jei klinika nesumokės kriptovaliuta "Bitcoin" 500 tūkstančių eurų atitinkančios sumos, visi pavogti duomenys bus paviešinti ir tokiu būdu įmonė bus sužlugdyta. Iš pacientų buvo reikalauta susimokėti nuo 50 iki 300 eurų, kai kuriais atvejais – iki 800 eurų", - teigiama pranešime.

  Tyrimas truko keturis mėnesius, po to buvo sulaikyti įtariamieji. Visi įtariamieji – Lietuvos piliečiai, Kauno gyventojai. Du iš jų yra IT srities specialistai, vienas yra įgijęs medicininį išsilavinimą. Bendra civilinių ieškinių dėl moralinės žalos suma siekia 230 tūkstančių eurų.

  Kaip praneša Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad įtariamieji sukūrė neteisėtą tinklapį ir jį patalpino anoniminiame tinkle "Tor". 2017 metų gegužės pabaigoje įtariamieji neteisėtai paviešino daugiau kaip 24 tūkstančius klinikos pacientų privačius asmens duomenis ir nuorodas bei nurodymus, kiek kiekvienas iš pacientų turėtų susimokėti kriptovaliuta "Bitcoin" už jo duomenų nepaviešinimą ir pašalinimą iš elektroninės erdvės. 

  Gegužės pabaigoje įtariamieji paskelbė daugiau nei 24 000 pacientų asmens duomenų, nurodydami, kiek kiekvienas turėtų sumokėti bitine kriptografinėje valiuta, kad būtų užkirstas kelias paskelbti duomenis. Be to, tyrimo metu buvo nustatyta, kad įtariamieji elektroniniu paštu buvo susisiekę su kai kuriais portalų žurnalistais ir pateikę jiems kelių klinikos pacientų neteisėtai įgytus duomenis: vardą, pavardę, amžių, lytį, gyvenamąją vietą, informaciją apie atliktas klinikoje procedūras, fotonuotraukas prieš procedūras ir po procedūrų bei kitus.

  Pasak prokurorų, tyrimo eigoje dviems įtariamiesiems suėmimas buvo pakeistas į kitas kardomąsias priemones. Šiuo metu visiems trims yra skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, nustatytomis datomis žymėtis teritoriniuose policijos komisariatuose, o dviems iš jų papildomai – paskirti užstatai po 10 tūkstančių eurų.

  Griežčiausia galima bausmė už tokią nusikalstamą veiką – laisvės atėmimas iki dešimties metų.

  Dar šia tema

  Britanija nusprendė "apsaugoti" demokratiją nuo "Rusijos programišių"
  Paskelbtos įsilaužimo į naujienų portalą tyrimo išvados
  JAV latvis nuteistas 14 metų kalėjimo už antiviruso-šnipo sukūrimą
  Sukčiai pavogė 380 tūkst "British Airways" klientų banko kortelių duomenis
  Tegai:
  programišiai, vagystė, Lietuva, Kaunas

  Svarbiausios temos