02:28 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Aurelijus Veryga, archyvinė nuotrauka

  Veryga kreipėsi į SADM dėl kolektyvinės sutarties išplėtimo

  © Photo: facebook / Aurelijus Veryga
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  SADM pritarimas užtikrintų, jog visi sveikatos priežiūros specialistai, nepaisant jų narystės profesinėse sąjungose, turėtų lygias teises į didesnį darbo užmokestį ir kitas garantijas

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šią savaitę kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovybę, prašydamas išplėsti Šakos kolektyvinės sutarties nuostatas dėl darbo užmokesčio didinimo, saugių darbo sąlygų ir kvalifikacijos tobulinimo visiems viešajame sektoriuje dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams.

  Tai reiškia, kad gavus tokį pritarimą iš SADM, būtų galima užtikrinti, jog visi viešųjų įstaigų sveikatos priežiūros specialistai, nepaisant jų narystės profesinėse sąjungose, turėtų tas pačias lygias teises į didesnį darbo užmokestį ir kitas ekonomines bei socialines garantijas.

  "Taigi šis kreipimasis į SADM yra būdas užtikrinti, kad kolektyvinė sutartis, kuri įsigalios 2019 metų sausio 1 dieną, būtų taikoma visoms viešojo sektoriaus gydymo įstaigoms (darbdaviams). Taip būtų galima užtikrinti darbuotojų lygiateisiškumą į svarbiausių ekonominių ir socialinių sąlygų pagerinimą", — rašoma pranešime.

  Šiuo metu, pasikeitus Darbo kodeksui, nustatyta, kad kolektyvinių sutarčių nuostatos taikomos tik profesinių sąjungų nariams.

  Dar šia tema

  Siūloma didinti socialinių darbuotojų darbo užmokestį
  "Reikalaujame vienodo darbo užmokesčio": Vilniuje vyko teismo medikų mitingas
  Tegai:
  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos