23:32 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Pensija

  Seime siūloma nedarbo išmokas keisti didesnėmis pensijomis

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Kęstutis Masiulis siūlo tiems, kas iš valstybės prašo mažiau nedarbo išmokų ar kitų socialinių pašalpų, didinti senatvės pensiją

  VILNIUS, lapkričio 6 – Sputnik. Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai svarstyti galimybę padidinti senatvės pensiją tiems, kas iš valstybės neprašo nedarbo išmokų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  "Vokietijoje galioja tokia sistema, kad kuo darbuotojas iš valstybės prašo mažiau nedarbo išmokų ar kitų socialinių pašalpų, tuo jis vėliau gauna didesnę senatvės pensiją. Darbuotojai taip yra motyvuojami nesikreipti į valstybę paramos, jeigu nėra tikro poreikio. Lietuvos bankas iš esmės tai siūlė – įvesti el. sąskaitų sistemą. Bet net ir dabartinėje sistemoje galima būtų pridėti papildomų "taškų", jei žmogus per kažkurį laiką nesikreipia paramos iš valstybės", – sako parlamentaras.

  Šiuo metu gyventojui užsiregistravus Užimtumo tarnyboje ir pateikus prašymą, nedarbo išmoka yra apskaičiuojama ir skiriama per 10 darbo dienų.

  "Darbuotojui netekus darbo, valstybė iškart pradeda mokėti nedarbo draudimo išmoką, o gal žmogus turi santaupų ir jam nelabai reikia išmokų, bet jis niekaip nėra motyvuotas jų neimti. Jeigu būtų motyvavimas, kad neimant nedarbo pašalpos dabar, ateityje, sulaukus senatvės, bus apskaičiuojama didesnė pensija, tai valstybė geriau paskirstytų finansinius srautus, o ir žmonės galėtų geriau valdyti savo finansus", – kalbėjo Masiulis.

  Pranešama, kad 2018 metais išaugo nedarbo išmokoms skirta suma. Per 8 mėnesius apskaičiuota beveik 108 mln. eurų nedarbo išmokų – 15,5 proc. daugiau nei planuota arba net 13,6 proc. daugiau nei pernai buvo skirta per visus metus.

  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
  © Sputnik /
  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje

   

  Tegai:
  valstybinė pensija, Seimas

  Svarbiausios temos