16:51 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (48)
  32

  Auditoriai turės įsitikinti, kad ES paramą gaunantis projektas "Rail Baltica" yra tinkamai planuojamas

  VILNIUS, palkričio 6 – Sputnik. Nepriklausoma išorės audito institucija "Europos Audito Rūmai" planuoja atlikti didžiųjų ES finansinę paramą gaunančių transporto infrastruktūros plėtros projektų auditą, įskaitant projektą "Rail Baltica", praneša Lietuvos geležinkeliai.

  Audito tikslas – įsitikinti, kad ES paramą gaunantys didieji infrastruktūros plėtros projektai yra tinkamai planuojami. Projekto patikra prasidės šiais metais, o baigsis kitąmet.

  Tai bus ne pirmieji "Rail Baltica" projekto Lietuvoje išoriniai auditai. Nuo 2013 iki 2016 metų atskirų projekto veiklų auditus atliko tiek Valstybės Kontrolė tiek Inovacijų ir tinklų programų vykdomoji įstaiga, kuri administruoja ES transporto, energetikos ir telekomunikacijų sričių infrastruktūros ir mokslinių tyrimų programas.

  Vidinė patikra

  Šiuo metu Baltijos valstybių nacionalinės audito institucijos atlieka bendrą projekto "Rail Baltica" auditą.  Susitarimą dėl bendro audito atlikimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukščiausių auditų institucijų vadovai pasirašė šių metų rugsėjį.

  Auditoriai vertina, ar projekto "Rail Baltica" pirkimų ir sutarčių sudarymo ir valdymo modeliai yra pakankamai efektyvūs, kad būtų užtikrintas rezultatyvus ir ekonomiškas projekto įgyvendinimas. Auditas apima laikotarpį nuo 2014 metų iki 2018 metų imtinai, audito ataskaitą planuojama skelbti 2019 metų gruodžio mėnesį.

  Projekto "Rail Baltica" įgyvendinimas

  "Rail Baltica" – geležinkelių infrastruktūros projektas, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projektų investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sieks apie 5,7 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma apie 2,474 milijardo eurų – tai ES pinigai (85 proc.), Lietuvos biudžetas ir AB "Lietuvos geležinkeliai" lėšos.

  Baigti tiesti europinę geležinkelio vėžę planuojama 2025 metais, o naująją vėžę pradėti eksploatuoti 2026-aisiais. Šiuo metu europinė vėžė jau yra nutiesta nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos iki Kauno. Ja gali važiuoti tiek krovininiai, tiek keleiviniai traukiniai.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (48)

  Dar šia tema

  Lietuvai papildomai skirta 95 mln eurų "Rail Baltica" projektui įgyvendinti
  Rubesa dėl akcininkų nepasitenkinimo palieka "Rail Baltica"
  Rubesa apkaltino Lietuvą "Rail Baltica" valdymo principų pažeidimu
  Tegai:
  Europa, Rail Baltica

  Svarbiausios temos