06:48 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Metro, archyvinė nuotrauka

  Seimas nusileido prezidentei ir priėmė Metropoliteno įstatymą su jos pataisomis

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7701

  Seimas priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą su visomis Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pataisomis

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Tokiam sprendimui pritarė 111 Seimo narių, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 4 parlamentarai, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Respublikos Prezidentė siūlė metropoliteną apibrėžti kaip atskiro eismo antžeminę, požeminę ar estakadinę bėginio transporto sistemą miestų gyventojams aptarnauti (Seimo priimtame įstatyme metropolitenas buvo apibrėžiamas kaip atskiro eismo antžeminė, požeminė ar estakadinė geležinkelių transporto sistema miestų gyventojams aptarnauti).

  "Taptų aišku, kad dėl metro poreikio infrastruktūros objektų statybos sprendžia savivaldybės. Būtent jos sudarytų viešųjų paslaugų sutartis bei užtikrintų šių paslaugų teikimą", — grąžinto projekto pristatymo metu šalies vadovės poziciją dėstė patarėjas Arūnas Molis.

  Grybauskaitė siūlė įstatyme įtvirtinti, kad savivaldybės prisiimtų finansinę atsakomybę dėl projekto įgyvendinimo būdo pasirinkimo, visų su tuo susijusių finansinių rizikų.

  "Būtina aiškiai įvardyti, kad ir esminį sprendimą dėl to, ar pradėti metropoliteno projektą priima savivaldybė. Tai ji darytų atsakingai įvertinusi konkretų investicijų projektą su aiškiu veiksmų planu, sąnaudų ir naudos analize ir kitomis sudėtinėmis projekto dalimis. Tokiu atveju jai tenka ir su projektų įgyvendinimu, koncesijų suteikimu, nuostolių padengimu bei lengvatų kompensavimu susiję įsipareigojimai", – sakė prezidentės atstovas.

  Spalio 9 deiną Seimo priimtu teisės aktu sudarytos teisinės sąlygos naujos specialios viešojo transporto sistemos — metropoliteno — įgyvendinimui. Įstatyme nustatytas metropoliteno sistemų planavimas, metropoliteno sistemos projekto įgyvendinimas, Vyriausybės, savivaldybių, kuriose įgyvendinami metropolitenų projektai, investuotojo ir metropolitenų projektų įgyvendinimo bendrovių funkcijos ir tarpusavio santykių bendrieji principai. Įstatyme įtvirtinta, kad metropolitenų projektai galės būti įgyvendinami pagal pasirinktą jų įgyvendinimo būdą: savivaldybės ar jos kontroliuojamos įmonės vykdomas projektas; valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutarties pagrindu; koncesijos pagrindu.

  Dar šia tema

  Sugriuvus eskalatoriui Romos metro nukentėjo 15 rusų
  Patikrinimas su komfortu: Vilniaus kontrolieriai gavo naujus automobilius
  Videofaktas: į Vilnių atkeliavo naujas troleibusas
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Seimas, Metropoliteno įstatymas, metro

  Svarbiausios temos