13:42 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Ispanijos mokslininkai nustatė, kad laikui bėgant teigiamas Viduržemio jūros dietos poveikis išlieka

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Mokslininkai iš Rovira ir Virgilio universiteto Ispanijoje padarė išvadą, kad žemo kaloringumo Viduržemio jūros dieta prisideda prie svorio mažinimo ir širdies ir kraujagyslių ligų vystymosi rizikos sumažėjimo pacientams su antsvoriu ir metaboliniu sindromu. Apie tai praneša MedicalXpress.

  Tyrime dalyvavo daugiau kaip 600 55-75 metų amžiaus pacientų, turinčių nutukimą ar antsvorį, taip pat metabolinį sindromą.

  Nepaisant to, kad dietos su mažu riebalų ir angliavandenių kiekiu laikomos efektyviomis svoriui ir širdies ir kraujagyslių ligų vystymosi rizikai mažinti, nėra jokių mokslinių įrodymų, kad ilgalaikėje perspektyvoje teigiami tokios dietos rezultatai išliks.

  Naujas tyrimas, skirtas kitam mitybos tipui – Viduržemio jūros regiono, parodė, kad 33,7 proc. pacientų, kurie laikėsi jo ir darė fizinius pratimus, po metų prarado ne mažiau kaip 5 proc. pradinio kūno svorio. Be to, jų organizme žymiai pagerėjo gliukozės įsisavinimas, palyginti su šios dietos nesilaikiusiais tyrimo dalyviais. Laikui bėgant, teigiamas dietos poveikis išlieka, pabrėžė mokslininkai.

  Viduržemio jūros dietos tipas numato didelio kiekio šviežių daržovių ir vaisių, ankštinių augalų, riešutų, sėklų, duonos iš rupaus malimo miltų ir makaronų, pagamintų iš grūdų, vartojimą. Be to, rekomenduojama mažinti raudonos mėsos suvartojimą ir teikti pirmenybę žuvims ir jūros gėrybėms.

  Dar šia tema

  Lietuvoje parduodamuose produktuose sumažės cukraus, druskos ir riebalų kiekis
  Mokslininkai nustatė, kad druska gali sukelti silpnaprotystę
  Mokslininkai nustatė, kokie produktai padės atsikratyti depresijos
  Tegai:
  dieta

  Svarbiausios temos