09:25 2019 Balandžio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1209
 • RUB71.9850
  Moteris skaito knygą akliesiems, archyvinė nuotrauka.

  Žmonėms su regos negalia – daugiau prieinamų kūrinių

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Aklieji, taip pat regos sutrikimų ar kitą teksto skaitymo negalią turintys žmonės nemokamai galės pasiekti daugiau jiems prieinamų formatų kūrinių ir objektų: knygų, periodinių leidinių, spaudinių, kitų tekstų, taip pat natų, įskaitant garso formato medžiagą

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Akliesiems, regėjimo sutrikimų ar kitą spausdinto teksto skaitymo negalią turintiems asmenims skirti kūrinių ir kitų objektų formatai nekomerciniais tikslais galės būti gaminami be autorių sutikimo, praneša Kultūros ministerija.

  Jais taip pat bus leidžiama nemokamai keistis tarp Europos Sąjungos ir kitų Marakešo sutartį ratifikavusių valstybių, taip papildant nacionalinius fondus.

  "Įsigaliojus įstatymo pataisoms, aklieji, taip pat regėjimo sutrikimų ar kitą teksto skaitymo negalią turintys asmenys nemokamai galės pasiekti daugiau jiems prieinamų formatų kūrinių ir objektų: knygų, žurnalų, laikraščių, periodinių leidinių, spaudinių, kitų tekstų, taip pat natų, įskaitant garso formato medžiagą", – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  2018 metų sausio 1 dienos duomenimis, Lietuvos aklųjų bibliotekos, didžiausios šalyje specialiųjų formatų leidinių, skirtų skaitymo sutrikimų turintiems žmonėms, leidėjos fondą sudarė daugiau kaip 292 600 egzempliorių įvairių dokumentų, kasmet specialiaisiais formatais išleidžiama daugiau nei 400 leidinių, iš kurių daugiausia – knygos ir žurnalai.

  Naujasis teisinis reguliavimas suteiks galimybę šiai bibliotekai ir kitoms pelno nesiekiančioms institucijoms, įskaitant viešąsias ir specialiąsias bibliotekas, švietimo įstaigas, gaminti skaitymo sutrikimų turintiems asmenims prieinamos formos kopijas ir keistis jomis su kitų valstybių institucijomis. 

  Įstatymo pataisų projekte numatyta, kad Vyriausybės įgaliota institucija sudarys tokių bibliotekų ir įstaigų sąrašus, skelbs juos interneto svetainėje.

  Dar šia tema

  Politikai nevykdo savo pažadų dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką
  Vilniaus televizijos bokšto durys tris dienas atvertos neįgaliesiems
  Kauno poliklinikoje daug metų diskriminuojami neįgalieji
  Tegai:
  knygos, negalią turintys žmonės, aklieji

  Svarbiausios temos