02:23 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ketvirtis amžiaus be TSRS (44)
  49

  Lietuvos aktyvistai tęsia akciją prieš marškinėlius su pjautuvu ir kūju

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Lietuvoje aktyvistai nori priversti bendrovę "Amazon" išimti iš pardavimo marškinėlius su tarybine simbolika. Apie tai pranešama bendruomenės "Res Publica" Facebook paskyroje.

  "Mes privertėme "Walmart" pašalinti kruvinus sovietinius simbolius, tačiau "Amazon" vis dar prekiauja jais. Paklauskime "Amazon", ar jie yra teisūs?" — teigiama pranešime.

  Anksčiau Lietuvoje buvo "paskelbtas karas" bendrovėms "Walmart" ir "Adidas" dėl prekių su tarybiniais simboliais.

  Rugsėjo mėnesį Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas, partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) nariai ir Europos Parlamento deputatų grupė iš Latvijos ir Estijos kreipėsi į JAV mažmeninės prekybos tinklo "Walmart" vadovybę su prašymu išimti iš prekybos marškinėlius su tarybine simbolika.

  Kaip tuo metu pareiškė Lietuvos ambasadorius, jis netiki, jog "Walmart" vadovybė sąmoningai pasirinko "prisijungti prie tų, kurie kaltinami nusikaltimais žmoniškumui".  "Walmart" pažadėjo išimti iš prekybos internetinėse parduotuvėse marškinėlius su pjautuvu ir kūju.

  Gegužės mėnesį Lietuvos užsienio reikalų ministerija pasipiktino tuo, kad Vokietijos kompanija "Adidas" parduoda marškinėlius su užrašu "USSR". Tada ministerija pareiškė, kad "kažkas vis dar serga nostalgija imperijai". Tačiau "Adidas" neišėmė prekių iš prekybos.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija išjuokė Lietuvą dėl kovos su marškinėliais. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius savo Twitter paskyroje parašė, kad Lietuva vertina "Walmart" sprendimą pašalinti drabužius su tarybine simbolika iš prekybos, ir išreiškė viltį, kad kitos bendrovės seks jų pavyzdžiu.

  Atsakydama į tai, Rusijos URM parašė: "Sveikiname jus su pergale svarbiu marškinėlių klausimu. Tikimės, kad parodysite tokį patį ryžtą ir veiksmingumą kovoje su Europoje pastatytais paminklais sovietų kariams, kurie išgelbėjo milijonus nekaltų žmonių, aukodami savo gyvybes".

  ​Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio naujausių valstybių instituto direktorius Aleksejus Martynovas sakė, kad juokinga tai, jog Baltijos šalių politikai sugalvoja eilinę "rusofobišką istoriją", nes visiems žinoma, kad dabar daiktai su Tarybų simbolika yra populiarūs ir madingi visame pasaulyje.

  Pasak jo, nepaisant to, kad Baltijos šalyse valdžios palaiko antirusišką politiką, dalis gyventojų vis dar jaučia nostalgiją sovietmečiui.

  2008 metais Lietuva priėmė įstatymą, draudžiantį demonstruoti Tarybų ir nacių simboliką viešose vietose ir viešųjų renginių metu. Šią simboliką galima naudoti tik muziejuose, taip pat mokslo, meno ir švietimo tikslais ir antikvarinėje prekyboje. Nesilaikant įstatymo numatyta bauda nuo 144 iki 289 eurų. JAV, kur yra įsikūrusios visos bendrovės, kurioms lietuviai turi pretenzijų, tokio įstatymo nėra.

  Amazon.com, Inc. – JAV kompanija, kuri yra didžiausia pasaulyje pagal apyvartą tarp prekiaujančių prekėmis ir paslaugomis internete ir vienas iš pirmųjų interneto servisų, orientuotų į prekybą tikromis masinio vartojimo prekėmis.

  Temos:
  Ketvirtis amžiaus be TSRS (44)

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Tarybinė cenzūra: Lietuva užsipuolė amerikiečių verslininkus
  Tegai:
  Amazon, Lietuva

  Svarbiausios temos