10:40 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Konservatorių paklausime premjerui teiraujamasi, kokia yra Vyriausybės pozicija dėl vienalyčių santuokų įteisinimo Lietuvoje

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  frakcijos nariai  kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami paaiškinti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl Vyriausybės pozicijos tos pačios lyties santuokų įteisinimo klausimu, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (KT) šiuo metu nagrinėja bylą, kurioje skundžiamas Migracijos departamento sprendimas neišduoti leidimo gyventi šalyje užsienio piliečiui, sudariusiam santuoką Danijoje su tos pačios lyties Lietuvos piliečiu.

  Šiandien vykusio KT posėdžio metu vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pareiškė, kad Lietuva galėtų pripažinti tos pačios lyties santuokas, sudarytas užsienyje. Po posėdžio, komentuodamas Konstituciniame Teisme išreikštą poziciją, ministras  pasisakė plačiau.

  "Pati santuoka – manau, jie turi teisę sudaryti santuoką, gyventi tam tikrame teisiniame susitarime su įvairiomis teisinėmis pasekmėmis. Šiuo atveju, žiūrėčiau gana liberaliai. Manau, kad galėtų", – žurnalistams sakė Misiūnas, paklaustas, ar homoseksualų santuokos turėtų būti pripažįstamos Lietuvoje.

  Anot Seimo narių, šis Misiūno pasisakymas nurodo palankų Vyriausybės atstovo požiūrį ne tik į užsienyje sudarytų tos pačios lyties santuokų pripažinimą, bet ir tokių santuokų įteisinimą Lietuvoje.

  Todėl konservatorių paklausime premjerui teiraujamasi, ar ši Eimučio Misiūno išsakyta pozicija atitinka iki šiol gana kritišką Vyriausybės ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, kurios narys yra ir Saulius Skvernelis, poziciją dėl vienalyčių santuokų įteisinimo Lietuvoje.

  Rašytinį Seimo narių paklausimą paskatino ir tai, kad lapkričio 8 dieną vykusiame Vyriausybės pusvalandyje Skvernelis neatsakė, kokia yra Vyriausybės pozicija šiuo klausimu.

  Santuoka Lietuvoje

  Pagal Konstitucijos 38 straipsnį Lietuvoje "santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu".

  Santuoką leidžiama sudaryti tik su skirtingos lyties asmeniu.

  LR CK nenumato partnerystės galimybės tos pačios lytiems asmenims. Kodeksas nustato turtinius santykius tik tarp vyro ir moters, kurie, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, bendrai gyvena ne mažiau kaip vienerius metus neįregistravę santuokos (sugyventiniai), turėdami tikslą sukurti šeiminius santykius.

  Esama svarstymų, kad Lietuvos civilinis kodeksas leidžia Lietuvoje pripažinti užsienyje sudarytas homoseksualias Lietuvos piliečių santuokas su užsieniečiais. Praktikoje vadovaujantis Teisingumo ministerijos patvirtintomis civilinės metrikacijos taisyklėmis, tokios santuokos nėra įtraukiamos į civilinės metrikacijos įstaigų apskaitą.

  Homofobijos indeksas — 2018
  © Sputnik /
  Homofobijos indeksas — 2018

  Dar šia tema

  Vilnius pasiruošė LGBT šventei: Pylimo gatvėje atsirado vaivorykštės spalvų perėja
  Kijeve vėl neramumai ir sulaikymai dėl akcijos LGBT paremti
  "Lygybės maršas" Kijeve tęsėsi apie 20 minučių
  Translytė mergina pirmą kartą dalyvaus konkurse "Mis Visata"
  Tegai:
  vienalytė santuoka, vyriausybė, konservatoriai

  Svarbiausios temos