09:22 2019 Balandžio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1209
 • RUB71.9850
  Profesinis mokymas, archyvinė nuotrauka

  Kitą savaitę prasideda pirmas žiemos priėmimas į profesines mokyklas

  © Photo: Švietimo ir mokslo ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Žiemos priėmimas, kaip ir vasarą vykęs priėmimas, bus vykdomas centralizuotai internetu per LAMA BPO sistemą

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Nuo šiol į profesines mokyklas bus galima stoti dukart per metus: vasarą arba žiemą, rašoma LAMA BPO tinklalapyje.

  Po šią vasarą vykusio priėmimo likus valstybės finansuojamų vietų, šiemet žiemos priėmimas skelbiamas pirmą kartą ir vyks lapkričio 14 — gruodžio 14 dienomis.

  Žiemos priėmimas, kaip ir vasarą vykęs priėmimas, bus vykdomas centralizuotai internetu per LAMA BPO sistemą.

  Priimtieji žiemą pradės mokslus vasario mėnesį. Žiemos priėmime galės dalyvauti jau turintieji vidurinį išsilavinimą. Profesinę kvalifikaciją tokiu atveju galima įgyti per 6–18 mėnesių.

  "Tai dar vienas žingsnis siekiant profesinį mokymą padaryti kuo lankstesniu – greitai reaguojančiu į darbo rinkos ir asmens poreikius. Tai ypač svarbu kalbant apie tęstinį mokymą, skirtą jau turintiems kvalifikaciją asmenims, kuriems galbūt reikia tik pasitobulinti ar įgyti papildomų kompetencijų. Šis priėmimas gali būti ypač naudingas tiems, kurie šiemet baigė mokyklą ir vasarą dar nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat tiems, kurie įstojo į aukštąją mokyklą ir suprato, kad pasirinktos studijos – ne jiems. Jiems tai – gera galimybė įgyti paklausią profesinę kvalifikaciją", – sako švietimo ir mokslo ministro patarėjas Marius Ablačinskas.

  Pasak ministro patarėjo, svarstantieji apie stojimą ypač kviečiami rinktis darbo rinkoje patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo, statybos ir informacinių technologijų. Kaip rodo analizė, šių specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje ir šie darbai gerai apmokami.

  Studentai turės teisę į nedarbo draudimo išmokas >>

  Profesinio mokymo įstaigoms 2018 metais iš viso buvo numatyta skirti 20,1 tūkst. valstybės finansuojamų vietų (2017 m. – 20,3 tūkst.), iš jų 3 tūkst. per vasaros priėmimą liko neužimta. Daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.

  Žiemos priėmime dalyvausiančių profesinio mokymo įstaigų ir jų siūlomų mokymo programų sąrašas bus paskelbtas lapkričio 12 dieną bendrojo priėmimo LAMA BPO interneto svetainėje: www.lamabpo.lt .

  Į profesinio mokymo įstaigas per vasaros priėmimą priimti 17,2 tūkst. asmenų. Šiemet daugiausia vietų skirta inžinerijos ir inžinerinių profesijų sričiai (4,3 tūkst.), paslaugų asmenims (3,3 tūkst.), verslo ir administravimo (2,8 tūkst.).

  Dar šia tema

  Mokinius traukia profesinės mokyklos
  Šiemet stojimas į profesines mokyklas vyks internetu
  ŠMM: profesinės mokyklos neturėtų vilioti valstybės lengvatomis
  Visos profesinės mokyklos taps viešosiomis įstaigomis
  Tegai:
  LAMA BPO, stojimas, profesinės mokyklos

  Svarbiausios temos