15:26 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė pareikalavo atleisti teisėją, kuri įkliuvo girta už vairo

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Prezidentė taip pat sustabdė teisėjos Kazilionienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinusi su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 metų lapkričio 5 dienos ir lapkričio 8 dienos raštais bei prie jų pridėta medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjos Gražinos Kazilionienės atleidimo iš pareigų, jai pažeminus teisėjo vardą, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Prezidentė taip pat sustabdė teisėjos Kazilionienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

  Teisėja įkliuvo neblaivi vairuojanti automobilį, jai nustatytas 1,85 promilės girtumas. 2018 metų lapkričio 1 dieną generalinis prokuroras dėl to pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį.

  "Toks elgesys ne tik nesuderinamas su teisėjo pareigomis, bet ir menkina visuomenės pasitikėjimą teisingumu bei kenkia teismų sistemos reputacijai", — tvirtina prezidentė.

  Prezidentės teigimu, teisėjams keliami ypač aukšti etikos ir moralės reikalavimai tiek darbe, tiek su pareigomis nesusijusioje veikloje, todėl jų reputacija ir elgesys turi būti nepriekaištingi.

  Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad teisėjai turi saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, todėl teisminės valdžios savireguliacijos ir savivaldos sistema privalo užtikrinti, kad teisėjai tinkamai atliktų savo pareigas, o kiekvienas neteisėtas ar neetiškas teisėjo poelgis būtų deramai įvertintas.

  Pagal Konstituciją, dėl teisėjų atleidimo prezidentei pataria Teisėjų taryba.

  Dar šia tema

  Girtas lietuvis Baltarusijoje užmigo prie vairo ir įstūmė į griovį baltarusio "Ford"
  Girtas Kaliningrado srities gyventojas pavogė stulpą pasienyje su Lietuva
  Videofaktas: kaip girtas "policininkas" pateko į nakvynės namus
  Naktinės lenktynės: Ukmergėje policija vijosi girtą vairuotoją
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, teisėjai, neblaivus vairavimas

  Svarbiausios temos