15:56 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad nuo lapkričio 10 dienos iki kovo 31 dienos draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Policija primena, kad taisyklė naudoti automobilį su žieminėmis padangomis įsigalioja lapkričio 10 dieną. Taigi, padangas reikėjo pasikeisti iki lapkričio 9 dienos 23:59.

  Tačiau kai kurioms transporto priemonėms galioja ilgesnis laikotarpis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

  Už šios taisyklės nesilaikymą automobilių vairuotojams gresia 30-40 eurų bauda bei techninės apžiūros anuliavimas. Per 2017 metus buvo panaikinta per 320 techninės apžiūros talonų, tačiau šiemet nuo sausio 1-osios jau panaikinta per 500 techninės apžiūros talonų būtent dėl laiku nepakeistų padangų.

  Be to, vairuotojams privalu ne tik laiku pasikeisti padangas, bet ir naudoti tokias, kurios atitinka Kelių eismo taisyklėse (KET) numatytus reikalavimus. Žiemą eksploatuojamų padangų protektoriaus gylis privalo būti ne mažesnis nei 3 mm. Svarbu ir tai, kad ant tos pačios automobilio ašies esančios padangos privalo būti vienodo modelio, o jų protektoriaus gylis negali skirtis daugiau nei 5 mm. Montuoti skirtingų modelių padangas galima tik ant skirtingų automobilio ašių.

  Draudimo įmonių atstovai taip pat įspėja, kad įvykus eismo įvykiui ir nustačius, kad jam įtakos turėjo netinkamų padangų naudojimas, kaltininkui gali būti nemokama draudimo išmoka, net jei jis yra apsidraudęs "Kasko" draudimu.

  Dar šia tema

  Naujos KET: vairuotojai privalo praleisti ketinantį įžengti į perėją pėsčiąjį
  Kas lapkričio 1-ąją pasikeis Kelių eismo taisyklėse
  Tegai:
  techninė apžiūra, Kelių eismo taisyklės (KET), žieminės padangos

  Svarbiausios temos