07:00 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Trys kryžiai

  Trys kryžiai, Baltasis ir Mindaugo tiltai nušvito Lenkijos vėliavos spalvomis

  © Photo: vilnius.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49 0 0

  Lenkija sekmadienį mini savo Nepriklausomybės metines, ta proga Trijų kryžių paminklas, Baltasis ir Mindaugo tiltai Vilniuje nušvito Lenkijos vėliavos spalvomis

  VILNIUS, lapkričio 11 - Sputnik. Šiandien, lapkričio 11-ąją, Lenkijoje švenčiama Nepriklausomybės diena. Šventės išvakarėse Trijų kryžių paminklas, Baltasis ir Mindaugo tiltai Vilniuje nušvito Lenkijos vėliavos spalvomis.

  "Džiaugdamiesi ilgamete bendra istorija, draugyste ir tvirtais ryšiais, linkime draugams Lenkijoje ir visiems Vilniuje gyvenantiems lenkams ilgų laisvės ir klestėjimo metų! Už Jūsų ir mūsų laisvę!" – sveikina Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Šventiniu apšvietimu grožėsimės iki pat pirmadienio.

  Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100 metinių išvakarėse sostinėje simboliškai įamžintas ir žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačynskio atminimas – Lecho Kačynskio gatvę papuošė lentelės lenkų ir lietuvių kalbomis. Taip simboliškai įprasminti dviejų artimų kaimyninių valstybių glaudūs santykiai, lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimas ir bendrystė.

  Nepriklausomybę 1918-ųjų lapkričio 11-ąją Lenkija paskelbė, Juzefui Pilsudskiui grįžus į Varšuvą (po kalinimo Vokietijoje) bei Lenkijos pajėgoms išvadavus šalies pietus nuo okupacinės Austrijos-Vengrijos imperijos kariuomenės.

  Nepriklausomybės diena lapkričio 11-oji buvo paskelbta 1937 metais ir iki Antrojo pasaulinio karo Lenkija ją spėjo paminėti tik du kartus, tačiau šventė vėl paskelbta valstybine 1989 metais, Lenkijai išėjus iš SSRS.

  Dar šia tema

  Videofaktas: "Lietuvos geležinkelių" lokomotyvai sveikina Lenkiją
  Tegai:
  Vilnius, Lenkija

  Svarbiausios temos