17:33 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  SoDra

  Teismas nagrinės baudžiamąją bylą dėl "Sodros" pirkimų

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Ikiteisminis tyrimas rodo, kad "Sodra" vienai įmonei sudarė išskirtines sąlygas laimėti pirkimus ir įsigijo prekių už gerokai didesnę kainą nei siūlė kita konkurso dalyvė

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Vilniaus miesto apylinkės teismui perduota nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu pareikšti buvusiam Valstybinio socialinio draudimo fondo darbuotojui D. K., informacinių technologijų bendrovių vadovui ir darbuotojui T. M., D. Z. bei juridiniam asmeniui.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 metų pradžioje dėl 2015–2016 metų "Sodros" vykdytų viešųjų pirkimų, gavus duomenų, kad su būsimais dalyviais iš anksto suderinus viešųjų pirkimų sąlygas vienai įmonei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti pirkimus, taip pat buvo koreguojama pirkimų laimėtojų eilė siekiant, kad laimėtų proteguojama bendrovė.

  Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad tokiu būdu "Sodra" įsigijo prekių už gerokai didesnę kainą nei tą, kurią siūlė kita konkurso dalyvė. Dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos valstybė patyrė didelę turtinę ir neturtinę žalą. 

  Didelės apimties ikiteisminio tyrimo metu apklausta ne viena dešimtis liudytojų, gautos specialistų išvados, peržiūrėtas didelis kiekis dokumentų, elektroninių laikmenų ir kitų duomenų.

  Dar šia tema

  Įslaptintuose gynybos ir saugumo pirkimuose dalyvauja nepatikimos įmonės
  Dėl Lietuvos oro uostų pirkimų pradėtas ikiteisminis tyrimas
  Slaptieji pirkėjai Lietuvoje po dešimčių skundų atliko tik du pirkimus
  Tegai:
  Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"

  Svarbiausios temos