12:33 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Namas Vilniaus priemiestyje, archyvinė nuotrauka

  Ekspertai praneša apie žemės sklypų kainų skirtumus Vilniuje ir Kaune

  © Фото: poselok.dubldom.by
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  Aukštesnis namų valdos sklypų kainų lygis Vilniaus regione paaiškinamas didesne paklausa, perkamąja galia, geriau išvystyta infrastruktūra

  VILNIUS, lapkričio 11 - Sputnik. Vidutinės butų kainos Vilniuje ir Kaune skiriasi apie 10 proc., tuo tarpu žemės sklypų kainos šių miestų rajonuose skiriasi dvigubai, o išskirtiniais atvejais – net šešis kartus, praneša LRT.

  Pasak nekilnojamojo turto plėtros bendrovės "Citus" atstovo Šarūno Taručio, didžiausią paklausą turinčių 40–60 kvadratinių metrų ploto butų naujos statybos namuose vidutinės kainos Vilniuje paskutinį ketvirtį kiek sumažėjo ir pasiekė 1 692 eurus už kvadratinį metrą, o Kaune, kiek paaugusios, – 1 545 eurus.

  Tuo tarpu žemės sklypų kainos Vilniaus ir Kauno rajonuose gali skirtis išties įspūdingai. Žemės sklypo aras išplėtotuose projektuose Vilniuje kainuoja nuo 1,5 tūkst. eurų iki 8 ar 10 tūkst. eurų, o individualūs sklypai prestižinėse vietose gali kainuoti ir 25–30 tūkst. eurų už arą.

  "Taip yra dėl to, kad Vilniuje žemės sklypų pasiūla yra gana įvairi ir pirkėjas gali rinktis nuo išplėtotų (inžinerine prasme) sklypų, tarkime, Lentvaryje, iki tikrai prestižinių lokacijų, pavyzdžiui, – gerai išplėtotų sklypų Kalnėnuose", – kalba NT bendrovės "Ober-Haus" atstovas Audrius Šapoka.

  Bendrovės "Inreal" analitikas Robertas Žulpa sako, kad aukštesnis namų valdos sklypų kainų lygis Vilniaus regione paaiškinamas didesne paklausa, perkamąja galia, geriau išvystyta infrastruktūra.

  "Ober-Haus" atstovai pažymi, kad pigaus segmento žemės sklypo aras Vilniuje kainuoja 1–2 tūkst. eurų, vidutinio – apie 3–6 tūkst. eurų, prabangaus sklypo aro kaina siekia nuo apytiksliai 8–10 tūkst. iki 30 tūkst. eurų.

  Tačiau Kaune kainos yra gerokai kuklesnės: pigaus segmento žemės sklypo aras atsieis apie 550–900 eurų, vidutinio – 900–2,5 tūkst. eurų, o už prabangaus sklypo arą teks pakloti 2–5 tūkst. eurų.

  Taip pat namų valdos sklypų kainos bene labiausiai priklauso nuo vietos, infrastruktūros, atstumo iki prekybos, verslo, pramogų centrų, gydymo ir ugdymo įstaigų.

  Svarbiausios temos