01:19 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)
  49

  Pranešama, kad jau dabar į streiką jungiasi 79 švietimo įstaigos, ŠMM atstovai ketina aplankyti streikuojančias mokyklas

  VILNIUS, lapkričio 12 – Sputnik. Nepatenkinti etatinio apmokėjimo modeliu, dalis pedagogų šį pirmadienį pradeda neterminuotą streiką.

  Streiką organizuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Streike dalyvaujantys mokytojai neves pamokų, jiems nereikia eiti į darbą.

  LŠDPS reikalauja nedelsiant atsisakyti veikiančios darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 val. skirta kitiems darbams. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

  Reikalavimus dėl netinkamai rengiamo naujojo darbo užmokesčio modelio LŠDPS iškėlė dar prieš metus įvykusiame suvažiavime. Šių metų gegužės mėnesį LŠDPS surengė ir įspėjamąjį streiką, tačiau reforma vis tiek priimta "buldozerio principu", neatsižvelgus į jokius argumentus.

  Reaguodami į naują streiką, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai ketina aplankyti streikuojančias mokyklas.

  "Švietimo ir mokslo ministerija dar vis neketina taisyti savo klaidų, o planuoja keliones po Lietuvą į streikuojančias mokyklas aiškintis situacijos. Matant tai, kad jau dabar yra 79 švietimo įstaigos, kurios jungiasi į streiką ir kiekvieną dieną jų skaičius vis auga, Švietimo ir mokslo ministeriją tikslinga būtų pervadinti ne tik į sporto, bet ir į turizmo ministeriją", ― komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

  Jis pastebi, jog Vyriausybė, manipuliuodama įvairia statistika, klaidina visuomenę, kad mokytojų atlyginimai pakilo net 117 eurų. LŠDPS primena, kad Švietimo ir mokslo ministerija nuolat tvirtino, jog kelti mokytojų atlyginimus niekada nebuvo naujojo darbo apmokėjimo modelio tikslas. Kadangi darbo užmokesčio koeficientai nebuvo didinti, išaugus darbo krūviui atlyginimai pakilo vos keliais eurais. Tokį "padidėjimą" mokytojai vadina žeminančiu, o ministerijos skleidžiama informacija apie neva ženkliai išaugusias algas tik skatina mokyklas dar aktyviau jungtis prie streiko.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)

  Dar šia tema

  Švietimo darbuotojai reikalauja kelti algas arba žada streikuoti
  Tegai:
  pedagogas, Lietuva

  Svarbiausios temos