18:58 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lietuvos vėliavėlės, archyvinė nuotrauka.

  Permėje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirti renginiai

  © Sputnik / Сергей Мелконов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3510

  Susitikimų metu buvo apžvelgtos galimo tolesnio dvišalio bendradarbiavimo svarbiausios sritys, tačiau daugiausia dėmesio skirta Lietuvių istorinės atminties įamžinimo klausimams

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje, Permės mieste, tęsė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, ciklą, praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Senamiestis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Permės miesto kultūros centre lapkričio 8 dieną buvo atidaryta Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Romualdo Požerskio paroda "Tautos kūnas – Lietuva, 1988". Atidarydamas parodą, ambasadorius Remigijus Motuzas pažymėjo, kad šioje išskirtinių fotografijų parodoje pasakojama apie 1988-1993 metais vykusius lietuvių tautos kovos už laisvę įvykius: pirmuosius "Sąjūdžio" mitingus, Laisvės paminklo atstatymą Kaune, Baltijos kelią, 1991 metų sausio mėnesio įvykius Vilniuje, lietuvių, mirusių Sibiro tremtyje, palaikų sugrąžinimą ir apie ypatingą žmonių vienybės pasireiškimą Baltijos kelyje nuo Vilniaus iki Talino 1989 metų rugpjūčio 23 dieną.

  Tai, kad Lietuva šiandien yra moderni ir atvira valstybė, akivaizdžiai pademonstravo lapkričio 9 dieną Permės "Triumfo" filharmonijoje vykęs Sauliaus Petreikio koncertas. Tardamas sveikinimo žodį, ambasadorius pabrėžė, kad šie metai Lietuvai yra ypač svarbūs, nes minimos 100-osios valstybės atkūrimo metinės.

  "Saulius Petreikis groja įvairių tautų instrumentais, tačiau atliekama muzika skleidžią vienybę, tarsi simboliškai pademonstruodama, kad Lietuva yra ne užsisklendusi, bet ieškanti dialogo su viso pasaulio kultūromis", – sakė Motuzas. 

  Ambasadorius Remigijus Motuzas, lankydamasis Permėje, taip pat susitiko su srities gubernatoriaus administracijos vadovu, "Memorialo" nevyriausybinės organizacijos Permės skyriaus valdybos nariais ir jo vadovu Robertu Latypovu, lankėsi Investicijų plėtros agentūroje bei Pramonės ir prekybos rūmuose. Susitikimų metu buvo apžvelgtos galimo tolesnio dvišalio bendradarbiavimo svarbiausios sritys, tačiau daugiausia dėmesio skirta Lietuvių istorinės atminties įamžinimo klausimams. 

  1945 metais į buvusią Komi-Permės sritį iš Lietuvos buvo ištremta apie 500 žmonių, daugiau nei 100 iš jų palaidota Galiašoro kapinėse. 2016 metais Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių bendrijos iniciatyva ten buvo pastatytas paminklas lietuvių tremtiniams atminti, tačiau valdžios institucijos laiko jį nelegaliu. Vizito metu su Permės skyriaus "Memorialo" vadovybe susitarta, kad ši organizacija suteiks paramą lietuvių iniciatyvinei grupei dėl paminklo įteisinimo ir oficialaus jo atidengimo.

  Dar šia tema

  Linkevičius atkakliai reikalauja principingos pozicijos Rusijos atžvilgiu
  Skvernelis laiko JAV pasitraukimą iš branduolinio susitarimo spaudimu Rusijai
  Kas skleidžia netikras naujienas Lietuvoje
  Karbauskis kaltinamas sankcijų Rusijai pažeidimu
  Tegai:
  atmintis, istorija, Lietuva

  Svarbiausios temos