10:22 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Vyras su telefonu

  Lietuvos abonentus atakavo sukčiai iš Mozambiko

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Sukčiai skambina į bet kokius numerius ir numeta ragelį, priversdami vartotojus perskambinti ir apmokėti skambutį papildomu tarifu

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Socialiniuose tinkluose pasirodė pranešimų, kad Lietuvos mobiliojo ryšio abonentai gavo daug skambučių iš Mozambiko. Mobiliojo ryšio teikėjai pataria neperskambinti į tokius numerius, kitaip iš jų sąskaitos gali būti nurašytos lėšos, praneša LRT.

  Incidentas įvyko sekmadienį.

  "Tele2" korporacinės komunikacijos direktorius Andrius Baranauskas savo Facebook paskyroje parašė, kad sukčiavimo schema yra pagrįsta atsitiktinių numerių rinkimu.

  "Jūs perskambinat, o numeris kitam gale apmokestinamas papildomu tarifu. Na, kaip kad papildomai apmokestinamas parkavimas, ar aukos per TV labdaros koncertus, ar dar kas. Tik jūsų, žinoma, niekas apie tai neinformuoja", — pridūrė jis.

  Pasak jo, operatorius "Tele2" blokuoja tokius skambučius.

  Mobiliųjų telekomunikacijų ekspertas Liudvikas Andriulis pabrėžė, kad patys įeinantys skambučiai neturės jokios įtakos sąskaitai už ryšių paslaugas, tačiau perskambinimas į tokius numerius turės tiesioginę įtaką sąskaitos būklei.

  Pasak jo, skambučiai į Mozambiką yra išties brangūs Lietuvos abonentams. Todėl sukčių aukomis, greičiausiai, tapo tie klientai, kurie perskambino iš smalsumo.

  Dar šia tema

  Budrūs kaimynai padėjo sulaikyti telefoninius sukčius
  Demaskuoti įsilauždavę į svetimas banko sąskaitas sukčiai
  Lietuvos bankas įspėja: sukčiai apgauna lietuvius dėl investavimo su "MasterCard"
  Telefoninis sukčius iš moterų apgaule išviliojo per 10 tūkst eurų
  Tegai:
  sukčius, Lietuva

  Svarbiausios temos