12:28 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
   Avys iš Lietuvos išėjo į Baltarusiją

  Aštuonios avys iš Lietuvos paliko savininkę ir išėjo į Baltarusiją

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Aštuntą dešimtį įpusėjusi savininkė pasieniečiams pareiškė, kad neturi galimybių ir sveikatos laikyti avis, todėl paliko jų bandą likimo valiai

  VILNIUS, lapkričio 12 – Sputnik. Sieną su Baltarusija vaizdo stebėjimo sistemomis kontroliuojantys Švenčionių užkardos pasieniečiai užfiksavo, kaip aštuonios avys iš Lietuvos pusės perėjo į kaimyninę valstybę, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Šeštadienį VSAT pareigūnai Švenčionių rajono Zeliankų kaimo prieigose užfiksavo neįprastą vaizdą. Pasieniečiai  per vaizdo stebėjimo sistemas pamatė ir nufilmavo sieną su Baltarusija kertančias aštuonias avis.

  Dalyje Švenčionių užkardos saugomo sienos su Baltarusija ruožo yra pastatytos apsauginės tvoros. Avys sieną kirto ten, kur tokios tvoros nėra, tačiau eidamos lygiagrečiai sienos linijos pateko į atkarpą, kur tvora pastatyta. Kiek pasisukinėjęs Lietuvos pusėje avių būrelis pasuko link Baltarusijos ir pradingo jos gilumoje. Abipus sienos čia auga miškas.

  Švenčionių pasieniečiai apie įvykį pranešė Baltarusijos pasieniečiams ir pradėjo ieškoti avių savininko. VSAT pareigūnai greitai išsiaiškino, kad avys priklauso už kelių kilometrų gyvenančiai aštuntą dešimtį įpusėjusiai Švenčionių rajono gyventojai. Ji pasieniečius žodžiu ir raštu informavo, kad neturi galimybių ir sveikatos laikyti avis, todėl jų bandą palikusi likimo valiai.

  VSAT veiklos istorijoje nesyk pasitaikė atvejų, kai į kaimyninę valstybę nuklysdavo naminiai gyvūnai, tačiau jų savininkai norėdavo savo turtą kuo greičiau susigrąžinti ir džiaugdavosi jį atgavę.

  Apie šį įvykį pasieniečiai taip pat informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojus.

  Iki pirmadienio iš Baltarusijos pareigūnų informacijos apie avių likimą negauta.

  Dar šia tema

  Briedis persikėlė iš Baltarusijos į Lietuvą peršokęs tvorą
  Šernų šeimyna Kuršių nerijoje sulaukė poilsiautojų skanėstų
  Videofaktas: Žuvinte apsigyveno gausi vilkų šeimyna
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, valstybės siena

  Svarbiausios temos