17:48 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

  Lietuvos premjeras pavadino veikiančią mokytojų darbo apmokėjimo sistemą teisinga

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  17 0 0

  Vyriausybės vadovo teigimu, mokytojų algos padidėjo, o pati reforma padėjo nustatyti trūkumus mokyklose, kuriuos reikia pašalinti

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad nemato priežasčių streikuoti mokytojams, praneša LRT.

  Klasė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  "Tikrai galiu pakartoti, kad nematau pagrindo streikuoti. Pasižiūrėjus į kelių mokyklų, kurios streikuoja, darbo užmokesčio augimo vidurkius, jie tikrai padidėjo nuo 45 iki beveik 200 eurų", — pažymėjo premjeras.

  Jis pripažįsta, kad sumažėję kai kurių mokytojų krūviai galėjo lemti, kad kai kuriose mokyklose atlyginimai ir sumažėjo, tačiau, pasak Skvernelio, jeigu etatinis apmokėjimas nebūtų įvestas, situacija būtų dar prastesnė.

  "Jeigu nebūtų įvestas etatinis apmokėjimas, šitas mažėjimas (atlyginimų mažėjimas – Sputnik) būtų drastiškas. Noriu priminti, kad pernai, kai nebuvo etatinio apmokėjimo, 29 procentams mokytojų teko mažinti atlyginimus dėl moksleivių skaičiaus mažėjimo, klasės nesusidarymo. Etatinis apmokėjimas yra teisingas, nes jis nustato visus apmokėjimo šaltinius, apmokama už visus darbus", ― pažymėjo premjeras.

  Skvernelis pareiškė, kad reforma atskleidė daugybę švietimo sistemos problemų: kai kurie mokytojai dirbo be sutarčių, kai kuriose mokyklose nebuvo pareigų aprašymų, nebuvo aišku, koks krūvis kokiam mokytojui tenka.

  Pasak Skvernelio, statistika rodo, kad rugsėjo mėnesį daugiau nei 70 procentų mokytojų atlyginimai šalies mokyklose augo vidutiniškai 112 eurų. Apie 20 procentų mokytojų gavo mažesnius atlyginimus nei anksčiau, tačiau tai, tvirtina vyriausybės vadovas, susiję su krūvio sumažėjimu.

  Pirmadienį mokytojų streikas prasidėjo šešiose Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Zarasų ir Kalvarijos mokyklose. Tikimasi, kad iki lapkričio 23 dienos prie jų prisijungs naujos švietimo įstaigos. Iš viso apie planus dalyvauti streike pranešė apie 80 mokyklų.

  Streike dalyvaujantys mokytojai reikalauja pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 procentų, o krūvį ir vaikų skaičių klasėse sumažinti.

  Streike dalyvaujantys mokytojai neveda pamokų, neina į darbą.

  Nuo rugsėjo Lietuvoje įsigaliojo naujas mokytojų darbo apmokėjimo modelis. Mokytojai reikalauja įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų skirta kitiems darbams. Mokytojo darbo laikas šioje sistemoje yra padalintas į tris dalis: kontaktinės valandos (pamokos), pasirengimas joms ir visuomeninis darbas.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Medikai vėl žada streikuoti dėl mažų atlyginimų
  Švietimo darbuotojai reikalauja kelti algas arba žada streikuoti
  Tegai:
  mokytojai, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos