12:33 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Pamoka mokykloje

  Lietuvos valdžia sabotuoja derybas su mokytojais, teigia profesinės sąjungos vadovas

  © Depositphotos/ ArturVerkhovetskiy
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  10910

  Mokytojai yra pasirengę dialogui, tačiau Švietimo ministerijos atstovai nesiruošia įsiklausyti į profesinės bendruomenės pasiūlymus, pranešė Andrius Navickas komentare "Sputnik Lietuva"

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pareiškė, kad streikas tęsis tol, kol bus įvykdyti pedagogų reikalavimai.

  Klasė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  "Streikas tęsis tol, kol bus įvykdyti mūsų reikalavimai. Taip, gaila, kad švietimo procesas nutraukiamas, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija nepradeda dialogo", ― pažymėjo Navickas komentare "Sputnik Lietuva".

  Profesinės sąjungos pirmininkas taip pat pabrėžė, kad mokytojų atlyginimai turėtų būti 20 procentų didesni už vidutinį atlyginimą Lietuvoje, kaip tai yra Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse.

  Navickas pažymėjo, kad mokytojai yra pasiruošę dialogui su Švietimo ir mokslo ministerija, tačiau ministerija sabotuoja derybas.

  Pasak pirmininko, profesinė sąjunga neatsisakys savo tikslo, o prie protesto akcijos pasirengę prisijungti nauji dalyviai.

  "Streikas yra neterminuotas. Ne tik iki lapkričio 23 dienos, bet ir po 23 dienos jau registruojasi mokyklos. Taip, spaudimas yra. Yra tie, kurie bijo, tačiau mokyklos vis tiek prisijungia prie streiko", ― pasakė jis.

  Navickas pažymėjo, kad streiką palaiko mokinių tėvai ir visi švietimo bendruomenės nariai.

  Per tris neterminuoto mokytojų streiko dienas jame dalyvavo 22 mokyklos.

  Akcija prasidėjo pirmadienį šešiose mokyklose, prie kurių kasdien iki lapkričio 23 dienos prisijungs vis naujos švietimo įstaigos. Iš viso apie dalyvavimą protesto akcijoje paskelbė apie 80 mokyklų.

  Prieš streiko pradžią Navickas pažymėjo, kad vyriausybė, manipuliuodama įvairiais statistiniais duomenimis, klaidina visuomenę, kad mokytojų atlyginimai pakilo iki 117 eurų.

  Profesinė sąjunga teigia, kad darbo užmokesčio koeficientai nepadidėjo, o atlyginimai tepadidėjo keliais eurais dėl padidėjusio darbo krūvio.

  Profesinė sąjunga streiku reikalauja nedelsiant atsisakyti etatinio darbo užmokesčio apskaičiavimo procedūros ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų (pamokų) ir 18 valandų skirta kitiems darbams.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis interviu LRT pareiškė, kad nemato priežasties streikuoti mokytojams. Pasak jo, atlyginimas padidėjo nuo 45 iki beveik 200 eurų. Premjeras pripažino, kad kai kuriose mokyklose atlyginimai sumažėjo, nes sumažėjo mokytojų krūviai. To priežastimi, pasak premjero, yra tai, kad nėra teisingai sudarytų darbo sutarčių ir pareigų, už kurias atsakingas mokytojas, aprašymų.

  Vykdant reformą šiais metais buvo pakeista mokytojų darbo apmokėjimo sistema: valandinė buvo panaikinta, o vietoj jos buvo įvesta etatinė. Mokyklose ši naujovė pavadinta absurdiška, nes kai kuriose mokyklose mokytojai, turintys didelį darbo krūvį, gauna mažesnį atlyginimą nei kolegos, kurių krūvis mažesnis.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Kas moko mokinius Lietuvoje: vidutinis mokytojų amžius siekia 50 metų
  Liberalai sukritikavo etatinį mokytojų apmokėjimą
  Kubilius: "Valdantieji padarė viską, kad mokytojų atlyginimai nedidėtų"
  Mokytojai reikalauja ministrės Petrauskienės atsistatydinimo
  Švietimo darbuotojai reikalauja kelti algas arba žada streikuoti
  Reikalaujame atsistatydinti: Lietuvos žmonėms atsibodo ministrų eksperimentai
  Tegai:
  streikas, mokyklos, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos