04:31 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Lietuvos pasieniečiai

  Girtam vilniečiui gresia bauda už pasieniečio įžeidimą

  © Photo: Facebook / Valstybės sienos apsaugos tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Kai Lietuvos pasieniečiai tikrino automobilį, lietuvis išlipo iš mašinos, pradėjo piktintis ir grasinti

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Dviejų baltarusių ir Vilniaus gyventojo kelionė automobiliu "VW Passat" į Lietuvą buvo pažymėta dviem incidentais, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Antradienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Šumsko punkte tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą važiavusio automobilio "VW Passat" ir juo vykusių asmenų dokumentus.

  Vairuotojas, 31–erių Baltarusijos pilietis, vežė 34-erių tautietį ir 27-erių Vilniaus gyventoją.

  Pastarasis patikrinimo metu pradėjo reikšti nepasitenkinimą. Jis punkto teritorijoje be leidimo išlipo iš automobilio, nevykdė pasieniečių nurodymų, koneveikė juos necenzūriniais žodžiais, grasino.

  Paaiškėjo, kad vyras buvo smarkiai apsvaigęs nuo alkoholio. Pasieniečiai į Šumsko punktą iškvietė policijos pareigūnus, kurie agresyviam keleiviui nustatė 2,55 prom. girtumą. Kartu su muitininkais atlikus jo apžiūrą paaiškėjo, kad vilnietis po drabužiais buvo paslėpęs 5 pakelius cigarečių "Winston Blue" su Baltarusijos banderolėmis. 

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už statutinio valstybės tarnautojo garbės ir orumo pažeminimą vilniečiui bus skirta bauda nuo 90 iki 140 eurų. Už neblaivaus asmens pasirodymą viešojoje vietoje vyrui gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų, o už statutinio valstybės tarnautojo teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą – bauda nuo 90 iki 140 eurų.

  Atlikus formalumus ir įteikus šaukimą atvykti į teismą pažeidėjas buvo paleistas.

  Tvarkingus dokumentus turėjusi trijulė kelionę tęsė toliau, tačiau neilgai. Per kontrolės punktą įvažiavus į Lietuvą ir pasiekus maždaug už dviejų kilometrų esantį Šumsko miestelį, pirminiais duomenimis, vyrai susipyko. Blaivus baltarusis vairuotojas išlipo iš automobilio ir patraukė savo keliais.

  Tuomet prie vairo sėdo antras keleivis, 34-erių baltarusis. Jis nuvairavo su keleiviu, punkte chuliganiškai besielgusiu vilniečiu. Kaip paaiškėjo vėliau, naujas vairuotojas irgi buvo smarkiai apgirtęs. 

  Įtartiną "VW Passat" netrukus vienoje Šumsko gatvių sustabdė pasieniečiai. Nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, jis sunkiai orientavosi aplinkoje. Atvykę policininkai baltarusiui nustatė 2,03 promilės girtumą. Jiems Kenos pasienio užkardos pareigūnai perdavė ir vairuotoją, ir automobilį "VW Passat".

  Dar šia tema

  Šalčininkietis suimtas su 4 tūkst pakelių baltarusiškų cigarečių
  Ukrainietis mikroautobuse įrengtose slėptuvėse vežė du tūkst pakelių cigarečių
  Kaip vyksta greitesnė pasienio patikra
  Tegai:
  pasieniečiai, Vilnius, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos