09:31 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, archyvinė nuotrauka.

  Švietimo ministrė: Lietuvos mokytojai įtikinti streikuoti dėl artėjančių rinkimų

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas / Dž. G. Barysaitė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  37 0 0

  Petrauskienė įsitikinusi, kad mokytojus buvo lengva įtikinti paskelbti streiką, nes jie jaučiasi "pasimetę"

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pareiškė, jog mokytojai buvo įtikinti paskelbti streiką dėl etatinio darbo apmokėjimo. Apie tai ji kalbėjo interviu Žinių radijui.

  "Jaučiamas nerimas, pedagogų bendruomenėje tvyro įtampa. Atvykę į mokyklą matome, kad artėja savivaldybių rinkimai, todėl mokytojais manipuliuojama, jie yra įtikinėjami, kad reikia streikuoti. Tokioje situacijoje mokytojai jaučiasi pasimetę", — sakė Petrauskienė.

  Pasak jos, ministerijos pareigūnai susitiks su streikuojančių mokyklų mokytojais ir išsiaiškins protesto priežastis.

  Tuo tarpu Švietimo profesinių sąjungų pirmininkas Andrius Navickas vakar interviu "Sputnik Lietuva" pažymėjo, kad Švietimo ir mokslo ministerija sabotavo derybas su protestuotojais. Jis teigė, kad streikas tęsis, kol bus įvykdyti mokytojų reikalavimai.

  Veiksmas prasidėjo pirmadienį šešiose mokyklose, prie kurių kiekvieną dieną prisijungs naujos mokyklos iki lapkričio 23 dienos. Iš viso apie 80 mokyklų pranešė apie dalyvavimą protesto akcijoje. Šiuo metu dalyvauja daugiau nei 20 mokyklų.

  Mokytojai reikalauja didesnio darbo užmokesčio ir mažesnio darbo krūvio.

  Prieš streiką Navickas pažymėjo, kad vyriausybė, manipuliuodama įvairiais statistiniais duomenimis, klaidino visuomenę, kad mokytojų atlyginimai pakilo iki 117 eurų.

  Už streiką atsakinga profsąjunga reikalauja nedelsiant atsisakyti naujos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti visos darbo dienos modelį — ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų (pamokų) ir 18 valandų kitoms užduotims atlikti.

  Vykdant reformą mokytojų atlyginimų sistema pakeista šiais metais: valandinis atlyginimas buvo panaikintas, o vietoj to buvo įvestas vadinamasis etatinis darbo apmokėjimas. Mokyklose ši naujovė vadinama absurdiška, kai kuriose mokyklose mokytojai, turintys turi didelį darbo krūvį, gauna mažesnį atlyginimą nei mažesnį krūvį turintys kolegos.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Lietuvos premjeras pavadino veikiančią mokytojų darbo apmokėjimo sistemą teisinga
  Lietuvos valdžia sabotuoja derybas su mokytojais, teigia profesinės sąjungos vadovas
  Tegai:
  streikas, mokytojai, Jurgita Petrauskienė

  Svarbiausios temos