04:34 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Bausmę atliekantys nuteistieji atsisako valgyti dėl jų netenkinančių vidaus tvarkos pokyčių

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Alytaus pataisos namų kaliniai pradėjo masiškai atsisakinėti maisto, praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

  Remiantis preliminariais duomenimis, beveik 200 iš 680 nuteistųjų trečiadienį atsisakė pusryčių. Tačiau pataisos namų administracija pažymi, kad dalis kalinių prieš neterminuotą maisto atsisakymo akciją parduotuvėje įsigijo neproporcingai daug papildomų maisto produktų.

  Streikas prasidėjo po 50 nuteistųjų perkėlimo į kameros tipo patalpas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Tai palietė kalinius, kurie buvo nuteisti už sunkius nusikaltimus, kai kurie iš jų buvo nusikalstamų grupuočių nariai.

  Naujose patalpose gali būti ne daugiau kaip keturi žmonės. Kamerose taip pat yra mobiliųjų prietaisų aptikimo sistema, kuri leidžia užkirsti kelią tvarkos pažeidimui. Patikrinimo metu iš perkeltų kalinių buvo paimti mobilusis telefonas, SIM kortelė, du litrai alkoholio.

  Po perkėlimo kalėjimo administracija gavo skundų iš kai kurių kalinių, taip pat grasinimų paskelbti ​​bado streiką.

  Alytaus pataisos namuose nuteistieji, kamerų tipo patalpose atliekantys drausmines nuobaudas, taip pat reiškia nepasitenkinimą vidaus tvarkos taisyklių pakeitimais, ypač čiužinių paėmimu dienos metu (čiužiniai paimami skatinant nuteistuosius laisvu laiku dieną ne miegoti, o užsiimti savišvieta, dalyvauti konsultacijose, žaisti loginius žaidimus). Pagal naują tvarką čiužiniai išduodami vakare, prieš dienotvarkėje numatytą poilsio laiką.

  Maisto masiškai atsisakantiems nuteistiesiems kalėjimo pareigūnai išaiškino, kad badavimas yra nepagrįstas ir jų veiksmai yra neteisėti. Pokalbių metu nuteistieji buvo įspėti, kad, tęsiant neteisėtą badavimą, įstaigos administracija gali jų atžvilgiu taikyti Bausmių vykdymo kodekso numatytas atitinkamas priemones.

  Be to, siekiant palengvinti nuteistųjų adaptacinį laikotarpį, jau kelias savaites Alytaus pataisos namų administracija vykdo šviečiamąjį darbą dėl pasikeitusių taisyklių taikymo, supažindina įstaigų personalą bei suimtuosius su naujovėmis.

  Dar šia tema

  Pataisos namams padovanotame šaldytuve buvo paslėpti draudžiami daiktai
  Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
  Iš Vilniaus pataisos namų bandė pabėgti nuteistasis
  Pravieniškių kolonijoje trūksta prižiūrėtojų, neveikia vaizdo kameros
  Kybartų pataisos namų vadovas atleistas dėl kalinių girtavimo
  Tegai:
  Lietuva, Kalėjimų departamentas, bado streikas, Alytaus pataisos namai, Alytus

  Svarbiausios temos