20:12 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Privačios bendrovės vadovui pareikšti įtarimai dėl papirkimo; tyrimo duomenimis, įtariamasis galimai neteisėtais veiksmais siekė naudos vienai Latvijos bendrovei

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Lietuvos kariuomenės karininką, siekiant, kad vienai privačiai bendrovei būtų sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti tarptautinį Lietuvos kariuomenės viešąjį pirkimą, rašoma STT pranešime žiniasklaidai.

  Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos informaciją, kad vienos privačios bendrovės vadovas bandė papirkti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovą, kuriam pasiūlė didesnį nei 90 000 eurų kyšį už tai, kad vienai užsienio bendrovei būtų sudarytos išskirtinės sąlygos dalyvauti ir laimėti viešojo pirkimo konkursą.

  Privačios bendrovės vadovui pareikšti įtarimai dėl papirkimo. Tyrimo duomenimis, įtariamasis galimai neteisėtais veiksmais siekė naudos vienai Latvijos bendrovei. Vakar įtariamasis buvo sulaikytas, jo namuose ir darbo vietoje atliktos kratos. Vakar taip pat atliktos kratos vienoje Latvijos bendrovėje.

  Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas, STT pareigūnams bendradarbiaujant su AOTD, taip pat su Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro (KNAB) pareigūnais.

  Pasak STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus, šis atvejis – tai dar vienas sektinas pavyzdys, kai pačios institucijos kuria antikorupcinę aplinką jų viduje, o nustačiusios konkretų korupcijos atvejį, nedelsiant apie tai praneša STT. Institucijoms nėra lengva pasiekti, kad apie konkretų bandymą papirkti informuotų kiekvienas darbuotojas, bet šis pavyzdys rodo, kad tai yra įmanoma, ir būtų gerai, kad tokių atvejų Lietuvoje visose srityse tik daugėtų.

  Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  Dar šia tema

  Atsargiau su dovanomis gydytojams: net ir šakotis yra kyšis
  Maisto produktų inspektorei gresia iki 8 tūkst eurų bauda
  Suklastotą dokumentą pateikęs užsienietis, įtariama, bandė papirkti pasienietį
  Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis nepripažino kaltės "MG Baltic" byloje
  Teismui perduota korupcijos Šiaulių mokyklose byla
  Neteisėto praturtėjimo prevencijai siūloma įteisinti civilinės konfiskacijos institutą
  Tegai:
  papirkimas, vadovas

  Svarbiausios temos