22:16 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Dvi retos iguanos į Kauną iš Prancūzijos buvo atgabentos spalio pabaigoje

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Lietuvos zoologijos sode pirmą kartą apsigyveno raganosės iguanos, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Du šios retos saugomos rūšies driežai į Kauną iš Prancūzijos buvo atgabenti spalio pabaigoje. Ši septynerių metų raganosių iguanų pora ligi tol gyveno Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje. Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai naujuosius gyventojus pavadino Žozefina ir Bonapartu.

  Į Tarptautinę raudonąją knygą įrašytos raganosės iguanos yra paplitusios Ispanijoje, Karibų salose. Jos daugiausia aptinkamos miško kirtimuose, sausuose miškuose, kuriems būdingos kalkakmenio pakrančių terasos ir  žemumose esančios akmeninės buveinės. Raganosės iguanos gali padėti apie 30 kiaušinių. Jos užauga iki 136 cm, sveria nuo 4,5 kg iki 9 kg. Gyvena apie 15 metų.

  Lietuvos zoologijos sode įkurdinta pora lengvai prisitaikė prie naujos vietos. Iguanas stengiamasi maitinti taip, kaip jos buvo maitinamos Prancūzijoje. Net 70 proc. raciono sudaro kiaulpienės, salotos, špinatai ir kitos lapinės daržovės, likusią dalį – vaisiai. Iguanos kartais paskanauja ir deserto – vabzdžių.

  Dar šia tema

  "Juodasis tėvelis": gulbinas zoologijos sode išmoko šerti žuvį
  Lietuvos zoologijos sodui išduotas leidimas saugoti invazines gyvūnų rūšis
  Lietuvos zoologijos sodas kviečia į išskirtinę "Zoo naktį"
  Šiandien minima Pasaulinė gyvūnų globos diena
  Tbilisio zoologijos sode drambliui atlikta sudėtinga operacija
  Tegai:
  Prancūzija, Kaunas

  Svarbiausios temos