11:18 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Iš viso per dešimt savo vadovavimo metų už teisėjo vardo pažeminimą prezidentė iš pareigų atleido 22 teisėjus

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į vienbalsį Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą iš pareigų atleido Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėją Gražiną Kazilionienę, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Teisėja iš pareigų atleidžiama nuo lapkričio 16 dienos. Jos įgaliojimai buvo sustabdyti dar lapkričio 9 dieną, kai prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teisėjos atleidimo.

  Kazilionienė neblaivi vairavo automobilį. Alkoholio kiekio matuoklis rodė 1,85 promilės girtumą, o medicininės apžiūros metu teisėjos kraujyje nustatyta 1,88 promilės etilo alkoholio.

  2018 metų lapkričio 1 dieną generalinis prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje nustatyta daugiau negu 1,5 promilės alkoholio.

  "Šalies vadovės vertinimu, toks teisėjos elgesys yra nesuderinamas su teisėjo pareigomis, menkina visuomenės pasitikėjimą teisingumu ir kenkia teismų sistemos autoritetui", ― teigiama pranešime.

  Teismų veiklos skaidrinimas ir teisingumo vykdymo sistemos stiprinimas yra vienas pagrindinių prezidentės prioritetų. Teisėjams keliami ypatingi profesiniai ir etiniai reikalavimai, jų reputacija turi būti nepriekaištinga.

  Nuo 2009 metų už teisėjo vardo pažeminimą prezidentė iš pareigų atleido 22 teisėjus.

  Dar šia tema

  Lietuvius pražudo ne alus: kodėl valdžia įjungė žalią šviesą stipriam alkoholiui
  Kaliniai Lietuvoje įsigudrina pasigaminti alkoholio raugo tūkstančiais litrų
  Naktinės lenktynės: Ukmergėje policija vijosi girtą vairuotoją
  Videofaktas: kaip girtas "policininkas" pateko į nakvynės namus
  Girtas Kaliningrado srities gyventojas pavogė stulpą pasienyje su Lietuva
  Girtas lietuvis Baltarusijoje užmigo prie vairo ir įstūmė į griovį baltarusio "Ford"
  Tegai:
  neblaivus vairavimas, teisėjai, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos