10:24 2018 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1379
 • RUB75.5225
  Alus

  Lietuvoje iš prekybos gali dingti "bambaliai"

  © Sputnik / Максим Богодвид
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Seimo komisija pritarė siūlymams drausti stiprius alkoholinius gėrimus, supilstytus į tiesiogiai jiems vartoti skirtą tarą

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Seimo Priklausomybių prevencijos komisija pritarė Sveikatos reikalų komiteto parengtam projektui, draudžiančiam parduoti alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančius alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 7,5 procento, išpilstytus į didesnę negu 0,5 litro ir didesnę negu vieno litro tarą, išskyrus atvejus, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą.

  Anksčiau komisija buvo priėjusi prie bendros nuomonės, kad palaikytų įstatymo projekto siūlymą, kuriuo toliau siekiama tikslingai riboti produktų, kurie skirti išimtinai girtaujantiems asmenims, prekybą. Siekiama uždrausti gėrimų, kurių alkoholio koncentracija didesnė nei šeši procentai, prekybą plastikinėje taroje, išskyrus mažas oro uostams skirtas talpas.

  Taip pat įstatymo projektu siekiama uždrausti į jogurto indelio-puodelio tipo pakuotę nuplėšiamu dangteliu išpilstytus "vieno gurkšnio" gėrimus, kurie iš esmės yra skirti išgerti ryte, siekiant abstinencijos efektui sumažinti, tačiau veda prie kasdienio alkoholizmo. Todėl komisija pritaria siūlymui drausti parduoti alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 22 procentai, gamyklų supilstytus į stiklines, taures ir kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą.

  Lietuvos poliklinikose siūlys atlikti alkoholio vartojimo testą >>

  Komisijai posėdyje buvo pristatyta, kad Vyriausybė yra pavedusi Finansų ministerijai kartu su kitomis ministerijomis įvertinti nuo 2017 metų kovo 1 dienos padidintų akcizų tarifų visų rūšių alkoholiniams gėrimams poveikį viešiesiems finansams, šalies ekonomikai, akcizų mokesčio surinkimui. Komisija tikisi netrukus sulaukti minėtos poveikio įvertinimo analizės. Vyriausybė planuoja ateityje svarstyti galimybę siūlyti Seimui keisti Lietuvos akcizų įstatymą ir nustatyti didesnį akcizo tarifą stipriam alui.

  Komisija taip pat palaiko siūlymus didinti akcizų tarifą etilo alkoholiui. Pažymėtina, kad stiprieji alkoholiniai gėrimai pagal parduodamą kiekį išlieka antri pagal populiarumą po alaus.

  Alkoholizmas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Alkoholizmas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Lietuvoje gali didėti baudos už nelegalų alkoholio pardavimą naktimis
  Alkoholizmas Lietuvoje
  Seimas siūlo stiprų alų pardavinėti tik mažose pakuotėse
  Jokių nuolaidų: įsigalioja griežtesnės prekybos alkoholiu taisyklės
  Tegai:
  alkoholio pardavimas, Lietuva, Seimas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos