12:13 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Klasė

  Streikuojančių mokyklų skaičius auga

  © Sputnik / Александр Кряжев
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  47 0 0

  Dar aštuonios mokyklos prisijungė prie jau streikuojančių ugdymo įstaigų

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Mokytojų streikai tęsiasi. Prie beveik 30 streikuojančių ugdymo įstaigų penktadienį prisijungia dar mažiausiai aštuonios, praneša LRT.

  Streikuojantieji teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu – mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

  Švietimo ir mokslo ministerija sako, kad nauja tvarka leido padidinti pedagogų algas ir tolygiau paskirstyti jų krūvį, tačiau planuoja per dvi savaites pateikti siūlymus, kaip tobulinti etatinio darbo apmokėjimo sistemą.

  Ministrė Jurgita Petrauskienė penktadienį lankysis streikuojančioje Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje. Joje iš viso dirba 43 mokytojai, beveik pusė jų yra paskelbę streiką.

  Švietimo ministrė: Lietuvos mokytojai įtikinti streikuoti dėl artėjančių rinkimų >>

  Mokytojų streikas

  Streikas prasidėjo pirmadienį šešiose mokyklose, prie kurių kiekvieną dieną gali prisijungti naujos mokyklos iki lapkričio 23 dienos. Iš viso apie 80 mokyklų pranešė apie dalyvavimą protesto akcijoje. Šiuo metu dalyvauja daugiau nei 20 mokyklų.

  Mokytojai reikalauja didesnio darbo užmokesčio ir mažesnio darbo krūvio. Už streiką atsakinga profsąjunga reikalauja nedelsiant atsisakyti naujos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti visos darbo dienos modelį — ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų (pamokų) ir 18 valandų kitoms užduotims atlikti.

  Vykdant reformą mokytojų atlyginimų sistema pakeista šiais metais: valandinis atlyginimas buvo panaikintas, o vietoj to buvo įvestas vadinamasis etatinis darbo apmokėjimas. Mokyklos laiko šią naujovę absurdiška, kai kuriose mokyklose mokytojai, turintys didelį darbo krūvį, gauna mažesnį atlyginimą nei kolegos, kurių krūvis mažesnis.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Lietuvos pedagogai pradeda neterminuotą streiką
  Lietuvos premjeras pavadino veikiančią mokytojų darbo apmokėjimo sistemą teisinga
  Lietuvos mokytojų streikas įgauna pagreitį

  Svarbiausios temos