12:33 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Valgis, archyvinė nuotrauka

  Bado streikas pradėtas ir Pravieniškių pataisos namuose

  © Flickr/ FoodBlogSouth
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3910

  Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje apie 150 nuteistųjų paskelbė bado streiką

  VILNIUS, lapkričio 16 – Sputnik. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje imtasi priemonių dėl masiškai atsisakiusių maisto nuteistųjų.

  Lapkričio 15 dieną Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje apie 150 nuteistųjų pateikė raštiškus pareiškimus, kuriais atsisakė valgyti pataisos namuose gamintą maistą, skelbdami bado akciją – taip jie reiškia nepasitenkinimą vidaus tvarkos taisyklių pakeitimais.

  Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos atstovai pareiškė, kad kolonijos nuteistųjų masinis badavimas yra neteisėtas.

  Pabrėžiama, kad maisto atsisakiusiems nuteistiesiems bus laikinai sustabdytas laiškų išsiuntimas, taip pat gautų laiškų, pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų įteikimas, pasimatymų suteikimas, maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pirkimas, skatinamųjų priemonių skyrimas, galimybė skambinti telefonu, kultūros, sporto ir kitų masinių renginių organizavimas.

  Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje laisvės atėmimo bausmes atlieka 2112 nuteistųjų.

  Naujos taisyklės kalėjime

  Neseniai buvo pakeistos Vidaus tvarkos taisyklės, numatančios, kokius daiktus gali turėti ir įsigyti nuteistieji. 

  Taisyklėse numatyta, kad sultys, kava, arbata, kakava gali būti laikomi ne didesnėse kaip pusės litro gamintojo pakuotėse, o įvairūs padažai – ne didesnėse kaip 200 gramų pakuotėse. 

  Taip pat įvesti apribojimai įsigyti vaisių ir daržovių: vienu metu nuteistieji galės įsigyti ne daugiau kaip du kilogramus šviežių, šaldytų ar konservuotų vaisių ar daržovių.

  Nuteistieji krepšius ir lagaminus galės turėti, tik atvykdami ir išvykdami iš įkalinimo įstaigos. Nuteistiesiems esant įkalinimo įstaigoje šie daiktai turės būti saugomi sandėlyje. 

  Alytaus pataisos namuose priimtas sprendimas iš nuteistųjų dieną atimti čiužinius. Taip siekiama, kad kaliniai šviesiu paros metu užsiimtų įvairia veikla, o ne poilsiautų. Po šio sprendimo Alytaus pataisos namų 200 nuteistųjų paskelbė bado akciją. To paties ketvirtadienį ėmėsi ir Pravieniškių nuteistieji.

  Tegai:
  Pravieniškių pataisos namai, bado streikas

  Svarbiausios temos