04:06 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  naujieji valgiaraščiai

  Moksleiviai išbandė naujuosius valgiaraščius

  © Photo: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Moksleiviams įvertinus patiekalus, naujieji valgiaraščiai bus tobulinami, atsižvelgiant į pastabas; galutiniai receptai visuomenei bus pristatyti kitų metų pradžioje

  VILNIUS, lapkričio 16 – Sputnik. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleiviai pirmieji išbandė Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) parengtus valgiaraščius mokykloms.

  Šiandien moksleiviams pristatyta dalis naujųjų patiekalų – 5 sriubų variantai: vištienos sultinys su viso grūdo makaronais ir žalumynais, trinta brokolių sriuba su moliūgų sėklomis, jautienos sultinys su jautiena ir daržovėmis, tiršta žirnių sriuba bei morkų sriuba su kokosų pienu ir imbieru.

  Taip pat moksleiviai ragavo viso grūdo makaronus su vištiena ir sūriu, pomidorų, avinžirnių ir jautienos troškinį, menkę, viso grūdo makaronus su vištiena, varškėčius su trintomis uogomis ir natūraliu jogurtu, kakavinius grikių blynus.

  Desertui buvo patiekti ispaninio šalavijo (čija) pudingas, braškinis glotnutis, burokėlių pyragas, saulėgrąžų chalva bei sausainiai.

  Geriausiai vaikai įvertino sultinį su jautiena ir daržovėmis, varškėčius su trintomis uogomis, jautienos troškinį su pomidorais ir saulėgrąžų chalvą.

  Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėjo Almanto Kranausko, naujieji valgiaraščiai yra didelis žingsnis, siekiant sveikesnės vaikų mitybos, ugdant jų supratimą apie sveikatai palankų maistą, ir jau visai netrukus šalies mokyklos galės šiuos valgiaraščius naudoti visiškai nemokamai.

  "Šiais metais buvo atnaujintas vaikų mitybos tvarkos aprašas, kuriuo siekiama, kad mažiausiems visuomenės nariams būtų tiekiamas kuo sveikesnis ir kokybiškesnis maistas. Tačiau kai kurioms mokykloms nėra lengva prisitaikyti prie naujovių, tad džiaugiamės, kad Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos atstovai neliko abejingi ir parengė naujuosius valgiaraščius", – sako Kranauskas.

  Atsižvelgiant į moksleivių pastabas, valgiaraščiai toliau bus tobulinami, ir galutinė jų versija bus pristatyta kitų metų pradžioje.

  Šefo pamokos

  Primename, jog siekiant, kad vaikų maitinimas būtų kuo kokybiškesnis, dar šiais metais restoranų šefai apmokys ne mažiau kaip 60 švietimo įstaigų virėjų. Nuo kitų metų prasidės programinis virėjų mokymas Europos Sąjungos lėšomis sveikatos priežiūros netolygumų turinčiose savivaldybėse.

  Kartu sveikos mitybos ir sveikatai palankaus maisto gaminimo bus apmokyti visuomenės sveikatos biurų darbuotojai, mokinių tėvai ir savivaldybių už maitinimų konkursus atsakingi darbuotojai.

  Dar šia tema

  SAM: Taisyklės organizuojant maitinimą pacientams bus privalomos
  Nuo rugsėjo vaikų ugdymo įstaigų maitinimas taps sveikesnis
  Greit bus pagerintas maitinimas ligoninėse ir švietimo įstaigose
  SAM paskelbė mokyklų ir darželių maitinimo reitingą
  Priimami prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo

  Svarbiausios temos