19:45 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Mokykla, archyvinė nuotrauka

  Atrinktos mokyklos, gausiančios ES paramą

  © Depositphotos/ ArturVerkhovetskiy
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  116 0 0

  ŠMM atrinko 30 pavyzdinių ir 150 silpnų mokyklų, kurioms per dvejus metus bus papildomai skirta 24 mln. eurų

  VILNIUS, lapkričio 19 – Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino mokyklų sąrašą, kurios gaus kokybės krepšelį – tikslines lėšas, skirtas mokinių ugdymosi pasiekimams gerinti.

  Iš viso atrinkta 180 bendrojo ugdymo mokyklų, lėšos mokyklas pasieks jau 2019 metais. Per dvejus metus bus skirta daugiau nei 24 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

  "Kokybės krepšelis sumažins mokinių, nepasiekiančių pagrindinio pasiekimų lygmens, skaičių ir padidins mokinių, pasiekiančių aukštesnį pasiekimų lygmenį, skaičių. Taip pat prisidės prie ugdymo kokybės skirtumų mažinimo tiek tarp savivaldybių, tiek tarp atskirų bendrojo ugdymo mokyklų", ― sako švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

  Pasak viceministro, tarptautiniai nacionaliniai tyrimai rodo, kad Lietuvos mokinių pasiekimai gana vidutiniški. Didėja atotrūkis tarp mergaičių ir berniukų pasiekimų, skirtingų savivaldybių ir mokyklų, taip pat tarp miesto ir kaimo mokyklų.

  Kokybės krepšelį gausiančios mokyklos suskirstytos į dvi grupes: 150 turinčių silpną geros mokyklos požymių raišką ir 30 – stiprią. Silpną geros mokyklos požymių raišką turinčioms mokykloms bus suteikiama konsultacinė ir finansinė pagalba, o stiprią geros mokyklos požymių raišką turinčios mokyklos dalinsis gerąja savo patirtimi.

  Turinčioms silpną geros mokyklos raišką bus skiriamas didesnis krepšelis, nes jos įgyvendins daugiau veiklų, siekdamos geresnių veiklos rezultatų. Lėšos skiriamos ugdymo aplinkai ir priemonėms, mokyklos veiklai tobulinti, mokymosi pagalbai, ugdymo aplinkai pagerinti, tiriamajai ir kūrybinei mokinių veiklai, mokytojų kvalifikacijai, papildomiems etatams švietimo pagalbai teikti ir pan.

  Lėšos daugiausia bus skiriamos 5–8 klasių mokinių pasiekimams gerinti. Vieneriems mokslo metams savivaldybėms bus pervesta 85 proc. kokybės krepšelio lėšų, o savivaldybės iš savo biudžeto skirs likusius 15 proc. kokybės krepšelio lėšų. Vėliau savivaldybės lėšos bus kompensuojamos, jeigu bus įvykdyti tobulinimo plane numatyti susitarimai.

  Dar šia tema

  Daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų prisijungė prie streiko
  Mokytojai streikuoja, vaikai linksminasi, tėvai piktinasi
  Lietuvos mokytojų streikas įgauna pagreitį

  Svarbiausios temos