18:14 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Mitingo prieš juvenalinę justiciją Klaipėdoje organizatorė Olesia Ščerbina mano, kad respublikoje yra neapgalvotų įstatymų, kuriuos pažeidžia tos pačios struktūros

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvoje nėra juvenalinės justicijos, nes čia taikomoje sistemoje yra visiškai neapgalvotų ir nepabaigtų įstatymų, interviu "Sputnik Lietuva" pareiškė mitingo prieš juvenalinę justiciją Klaipėdoje organizatorė Olesia Ščerbina.

  Vakar Klaipėdoje įvyko mitingas prieš juvenalinę justiciją. Pasak Ščerbinos, susirinkusieji reikalavo pakeisti dar vasarą priimtą įstatymą.

  "Mes reikalaujame atsakomybės už anoniminius melagingus pranešimus, pagalbos tėvams visuose tyrimo etapuose. Jei yra kokių nors problemų, tada reikalinga ir moralinė, ir materialinė, ir psichologinė pagalba. Psichologo dalyvavimas yra privalomas visiems vaikų reikalų komisijos kvietimams. Įstatymuose įtvirtinti, kad vaikų paėmimas būtų griežčiausia priemonė, jei nepadeda kiti variantai. Jeigu vaikas atimamas, tuomet suteikti galimybę jį perduoti jo artimiesiems giminaičiams, o ne kažkokiems svetingiems dėdėms, tetoms. Žinoma, griežtai kontroliuoti globėjus", ― sakė aktyvistė.

  Ščerbina pabrėžė, kad neįmanoma normaliai ir adekvačiai reaguoti į įstatyme numatytus pokyčius.

  "Visi žino, kad yra asocialių šeimų, kuriose iš tiesų būna problemų: ir geriantys tėvai, ir narkomanai, ir vaikų sumušimas. <...> Apskritai tokių šeimų vaikus reikia gelbėti, tačiau pakeitimai lėmė tai, kad dabar bet koks anoniminis skambutis, bet koks vaizdo įrašas gali sukelti vaikų paėmimą iš normalių šeimų. Kitaip tariant, tėvas negali plekštelėti vaikui už nepaklusnumą, jei vaikas parduotuvėje pradeda kaprizintis. Jei jam neperka žaislo, tai taip pat gali tapti priežastimi atimti vaiką", ― pareiškė pašnekovė.

  Aktyvistė taip pat pridūrė, kad šiuo atveju nėra žinoma, kaip globojančios šeimos elgiasi su vaikais, jie taip pat gali kentėti nuo smurto.

  "Vaiką pirmąją dieną atiduoda globėjų šeimai, kuri iš karto gauna 650 eurų ir 350 eurų skiriama vaikui. Išeina tūkstantis eurų per mėnesį tokiai globėjų šeimai, kurioje neaišku, kaip elgiamasi su vaikais. Tie patys įtėviai taip pat gali tyčiotis iš vaikų. Normalūs tėvai, kurie ugdo savo vaikus, vienam vaikui gauna 30 eurų per mėnesį, mano nuomone, tai paprasčiausiai prekyba vaikais", ― pasakė Ščerbina.

  Ginčai dėl juvenalinės justicijos

  Vaikų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, nuo šių metų liepos 1 dienos iš šeimų buvo paimti 906 vaikai, iš kurių 79 buvo grąžinti tėvams.

  Anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos deputatai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis pareiškė, kad nori skubia tvarka pateikti įstatymo pataisas, kad būtų sunkiau atimti vaikus iš tėvų.

  Iniciatyva yra susijusi su skandalu, kuris prasidėjo Kaune, kai iš šeimos buvo paimti du vaikai po to, kai motina plekštelėjo savo dvejų metų sūnų gatvėje. Vėliau vaikai buvo grąžinti į šeimą, tačiau motina vėl buvo apkaltinta smurtu.

  Be to, nepatenkinti juvenaline justicija Lietuvos gyventojai išeina į mitingus. Jie reikalauja inicijuoti vaiko teisių apsaugos reformos svarstymą, taip pat priežasčių, dėl kurių vaikai turėtų būti atimti iš šeimos, aprašymą.

  Dar šia tema

  Vilniuje vyko mitingas prieš juvenalinę justiciją
  Vaikai — juvenalinės justicijos plastikinės gėlės

  Svarbiausios temos