16:26 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  213

  Lietuvos laisvosios rinkos institutas įvertino Lietuvos savivaldybes pagal tam tikrus rodiklius ir atrinko geriausias

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuvoje buvo sudarytas "Lietuvos savivaldybių indeksas – 2018" (pdf *), pagal kurį Klaipėdos rajonas pripažintas geriausiu.

  Reitingą parengė Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). Į pirmąjį penketuką pateko šios savivaldybės: Klaipėda, Vilnius, Šiauliai, Kaunas ir Panevėžys.

  Klaipėda užėmė pirmąją vietą dėl mokesčių sumažinimo, mažiausios skolos ir išsivysčiusios švietimo infrastruktūros. Be to, joje gyventi pigiausia iš visų pagrindinių savivaldybių. Klaipėdoje taip pat yra žemas nedarbo lygis.

  LLRI direktorius Žilvinas Šilėnas palygino Klaipėdą su Vilniumi, nes jis nedaug atsiliko nuo reitingo lyderio.

  "Vilnius indekse dominuoja ekonominio aktyvumo rodikliuose – čia daugiausia investicijų, ūkio subjektų. Ir nors Vilniaus skola mažėjo sparčiausiai, ji išlieka didžiausia. Klaipėda turi geresnius valdymo efektyvumo rodiklius – mažesnė biudžeto skola, pigesnis savivaldybės administracijos išlaikymas. Tai svarbus priminimas, kad Lietuvoje ne vien sostinė gali būti konkurencinga", – pasakė Šilėnas.

  Šiauliai šiais metais užėmė trečiąją vietą – savivaldybėje nustatomi mokesčiai yra žemiausi, žemiausias nedarbas tarp didžiųjų savivaldybių, pigesni verslo liudijimai.

  Kaunas yra ketvirtoje vietoje, tačiau jis sparčiai vystosi. Kaune išduota santykinai daugiausia statybos leidimų tarp didžiųjų miestų. Daugėja privačių iniciatyvų ir konkurencijos: beveik du trečdalius šilumos pagamina nepriklausomi šilumos gamintojai, vis daugiau švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugų teikia privatus sektorius.

  "Jei ekonomikos augimą prilygintume upės tėkmei, tai vienos savivaldybės tik plūduriuoja pasroviui, o kitos – sparčiai irkluoja priekyje", – apibendrino Šilėnas.

  Dar šia tema

  Maskva pateko į geriausias gyvenimo sąlygas turinčių miestų dešimtuką
  Aplinkos ministerija: Lietuvos miestų oro kokybė kelia vis daugiau nerimo
  Tegai:
  Lietuva, Vilnius, Šiauliai, Klaipėda

  Svarbiausios temos