18:38 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Neįgaliųjų vežimėlis, archyvinė nuotrauka.

  Žmonėms su negalia bus užtikrinta teisė rinkti valdžią

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Seimo narys Justas Džiugelis inicijuoja nacionalinį susitarimą tarp Seimo, Vyriausiosios rinkimų komisijos, nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir visų savivaldybių atstovų, kurie, dėdami parašą, įsipareigotų užtikrinti, kad kuo daugiau rinkimų apylinkių būtų pritaikytos neįgaliesiems

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Ateinantys metai Lietuvos politiniame gyvenime bus išskirtiniai dėl vyksiančių trejų rinkimų – savivaldos, Prezidento ir Europos Parlamento, tačiau daugeliui jie gali tapti didžiulio nusivylimo laikotarpiu, nes beveik du trečdaliai rinkimų apylinkių nepritaikytos žmonėms su negalia ir senjorams, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Tai atima iš jų vieną svarbiausių Konstitucijos garantuojamų teisių dalyvauti šalies politiniame gyvenime, taip pat ir pareikšti savo valią balsuojant.

  Pasak Seimo nario Justo Džiugelio, iš žmonių su negalia atimta teisė balsuoti ne tik diskriminuoja juos kitų piliečių atžvilgiu, bet ir gilina atskirtį, izoliuoja nuo visuomenės ir, tai ne mažiau svarbu, žemina orumą. 

  "Taip neturėtų jaustis nė vienas demokratinės šalies, Europos Sąjungos narės pilietis. Ši situacija gali skaudžiai atsiliepti valstybei. Kalbu ne tik apie Lietuvos įvaizdį pasaulyje ir moralinį šimtų tūkstančių piliečių nusivylimą. Jeigu bent dalis jų sugalvotų pasinaudoti teisiniu precedentu, kai dviem neįgaliesiems už nesuteiktą galimybę balsuoti buvo priteistas neturtinės žalos atlyginimas, tai mūsų valstybei atsieitų šimtus tūkstančių eurų. O juk yra daugybė socialinių sričių, kurioms šie pinigai labai reikalingi", – teigia Seimo narys Justas Džiugelis.

  Anot parlamentaro, bendraudamas su savivaldybių atstovais jis ne kartą įsitikino, kad didžiausia kliūtis pritaikyti rinkimų apylinkes žmonėms su negalia ir senjorams yra ne pinigų ar galimybių stygius, o noro trūkumas. Daugybę kliūčių galima išspręsti pasitelkus išradingumą, tereikia į situaciją pažiūrėti neformaliai. To, deja, kai kuriose savivaldybėse labai trūksta.

  Todėl Džiugelis inicijuoja nacionalinį susitarimą tarp Seimo, Vyriausiosios rinkimų komisijos, nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir visų savivaldybių atstovų, kurie, dėdami parašą, įsipareigotų užtikrinti, kad kuo daugiau rinkimų apylinkių būtų pritaikytos neįgaliesiems, o šie būtų laiku ir tinkamai informuoti apie rinkimus.

  Dar šia tema

  Konservatoriai kandidate į prezidentus patvirtino Šimonytę
  Kova be taisyklių: konservatoriai ir "valstiečiai" destabilizuoja padėtį Lietuvoje
  Tegai:
  neįgalieji, rinkimai, Seimas

  Svarbiausios temos