19:41 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Spartan-C27J

  KAM pateisino lėktuvo gedimus prezidentės ir premjero skrydžiuose

  CC0 / wikimedia / Ministry of National Defence Republic of Lithuania
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Pasak Karoblio, buvo svarstoma nusipirkti specialius orlaivius pareigūnų skrydžiams, bet šis procesas reikalauja didelių kaštų

  VILNIUS, lapkričio 20 ― Sputnik. Karinių oro pajėgų lėktuvas "Spartan" nepritaikytas aukštiesiems pareigūnams vežti, pareiškė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Apie tai jis kalbėjo interviu "Žinių radijui".

  ""Spartan" yra darbiniai arkliukai, kurie dirba kiekvieną dieną ir jų užimtumas tikrai yra didelis. Jų gedimai atitinka technines normas. "Spartan" yra karinis transporto lėktuvas ir yra pritaikytas būtent kariams ir kroviniams vežti, bet mažiau pritaikytas aukštiesiems pareigūnams. Tai nėra verslo klasės laineris arba kitas orlaivis, kuris skraido tarptautinėmis linijomis ir skraidina civilinius keleivius", – teigė ministras.

  Pasak Karoblio, buvo svarstoma tiek nuomoti, tiek nusipirkti padėvėtus, specialius orlaivius pareigūnų skrydžiams, bet šis procesas reikalauja didelių kaštų. Jis pabrėžė, kad tokioms kelionėms reikia mažiausiai dviejų orlaivių bei specialaus įgulos paruošimo ir išlaikymo.

  "Per mėnesį ar per pusmetį mes jų tikrai nenusipirksim", – sakė ministras.

  Anksčiau Briuselyje besilankantis Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis neišskrido atgal į Vilnių dėl lėktuvo "Spartan" gedimo.

  Sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė su delegacija negalėjo išskristi iš Vilniaus į Rygą, kur turėjo dalyvauti Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmėse. To priežastimi irgi tapo techninės problemos "Spartan" lėktuve.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė neišskrido į Rygą dėl lėktuvo gedimo
  "Būčiau važiavęs netgi dviračiu": Nausėda apie prezidentės neišvykimą į Latviją
  Lietuvos premjeras neišskrido iš Briuselio dėl lėktuvo gedimo
  Ekspertas: Lietuva parodė savo nenorą bendrauti su Latvija

  Svarbiausios temos