18:56 2019 Liepos 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  URM, archyvinė nuotrauka

  "Agrokoncernas" kreipėsi į URM dėl ES sankcijų

  © Depositphotos/ vilaxlt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  UAB "Agrokoncernas" paneigė visas politikų insinuacijas ir bet kokius asmeninius ryšius su asmenimis, kuriems taikomos ES sankcijos

  VILNIUS, lapkričio 20 ― Sputnik. UAB "Agrokoncernas" Užsienio reikalų ministerijai pateikė užklausimą dėl įgyvendinamų Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos ar kitų organizacijų nustatytų tarptautinių sankcijų.

  Kaip rašoma spaudai išplatintame pranešime, bendrovės vadovybę stebina politikų selektyvus, vien į "Agrokoncerną" nukreiptas dėmesys dėl ūkio subjektams ir asmenims taikomų tarptautinių sankcijų.

  "Bendrovės nuomone, tarptautinių sankcijų taikymas turėtų būti vienodas visoms šalyje veikiančioms įmonėms, kurios prekiauja Rusijoje ar kitose šalyse pagamintomis trąšomis ar kita produkcija", ― rašo bendrovės spaudos tarnyba.

  "Agrokoncernas" neigia visas politikų insinuacijas ir bet kokius asmeninius ryšius su asmenimis, kuriems taikomos ES sankcijos. "Agrokoncerną" su kitomis pasaulio įmonėmis sieja tik verslo ryšiai, grindžiami teise ir verslo etikos normomis.

  Anksčiau LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad UAB "Agrokoncernas" importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės "Minudobreniya" — Rusijos Voronežo srityje, Rosošo mieste, esančios azotinių trąšų gamyklos, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui. "Minudobreniya" nėra įtraukta į sankcijų sąrašą, tačiau Rotenbergui nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos dėl artimų ryšių su Kremliaus lyderiu.

  Tyrime pabrėžiama, kad sankcijos apeinamos, trąšas iš Rotenbergui priklausančios bendrovės perkant per Dubajų. Tačiau į Lietuvą nupirktos trąšos atkeliauja iš Rusijos per Ukrainos teritoriją.

  Šią savaitę Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir frakcijos narys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, ragindami kuo greičiau pateikti pasiūlymus Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įstatymo projektui.

  Konservatoriai teigia, kad jei Lietuva turėtų nacionalinių sankcijų instrumentą, būtų galimybė nedelsiant įtraukti tarpininką Dubajuje į "juodąjį sąrašą" ir UAB "Agrokoncernas" privalėtų nutraukti prekybinius ryšius su šiuo tarpininku.

  Dar šia tema

  Opozicija nori pašalinti "valstiečius", Rusijai padedant, teigia Karbauskis
  Tegai:
  "Agrokoncernas", Užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos