22:33 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Neįgaliųjų vežimėlis

  Seimas siūlo neįgaliems vaikams išmokas didinti dvigubai

  © Flickr/ Ze'ev Barkan
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64 0 0

  Siūloma neįgalumą turintiems vaikams išmoką nuo dabartinių 30 eurų didinti daugiau nei dvigubai – iki 69,92 eurų

  VILNIUS, lapkričio 21 – Sputnik. Siekdamas vaikus su negalia auginančiose šeimose sumažinti skurdo rizikos lygį ir palengvinti jų gyvenimą Seimo narys Justas Džiugelis įregistravo įstatymo pataisą, kuria siūloma neįgalumą turintiems vaikams išmoką nuo dabartinių 30 eurų didinti daugiau nei dvigubai – iki 69,92 eurų.

  Vakar Seimas pritarė išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo kitų metų pradžios vaiko pinigus už kiekvieną vaiką didinti nuo 30 iki 50 eurų.

  Pasak Džiugelio, šiame pasiūlyme neatsižvelgta į tai, kad negalią turintiems vaikams kasdienės išlaidos yra žymiai didesnės, ir tai priartina vaikus prie gyvenimo skurdo sąlygomis rizikos bei skatina socialiai atsakingus tėvus nesusilaukti daugiau vaikų, taip mažinant gimstamumą Lietuvoje ir jos demografinę padėtį.

  "Suprasti, kaip gyvena vaikus su negalia auginančios šeimos, gali tik patys tai patyrę žmonės. Aš tai žinau ne iš nuogirdų. Be didžiulio psichologinio išbandymo neįgalaus vaiko susilaukę tėvai nuo pat pirmųjų dienų turi pirkti daugybę nekompensuojamų vaistų ir kitų priežiūros priemonių, iš savo kišenės mokėti specialistams, be kurių pagalbos atžala gali net neišgyventi. Tai didžiąją daugumą šeimų iškart stumia už skurdo ribos", – sako Džiugelis.

  Planuojama, kad su išmokomis susijusios pataisos įsigaliotų nuo sausio 1 dienos. Kaip pažymi pasiūlymo iniciatoriai, papildomai vaiko pinigų išmokai reikėtų apie 130 mln. eurų, o išmoką gautų apie 507 tūkst. vaikų. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Tegai:
  išmokos, Seimas

  Svarbiausios temos